Kalendarium wydarzeń

Godzina 22:00
Miejsce Racibórz, RCK RDK - sala widowiskowa
Organizator - Opis

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na Galę Sylwestrową  „Z batutą i humorem” z udziałem Macieja Niesiołowskiego - mistrza humoru estradowego w wydaniu orkiestrowym.

Tym razem poprowadzi on Jurajską Orkiestrę Kameralną, która jako spadkobierczyni tradycji operetkowych, nie ma sobie równych w interpretacji tego właśnie gatunku. Mistrzowie walca i polki, z brawurą i wdziękiem, przeniosą publiczność do świata muzycznych iluzji. To jedyna w swoim rodzaju orkiestra, będąca na estradzie także komentatorem wydarzeń i aktorem granego przez siebie koncertu-spektaklu.

Solistami koncertu będą artyści do niedawna związani ze sceną Gliwickiego Teatru Muzycznego - wcześniej Operetki Śląskiej: Anita Maszczyk - sopran i Michał Musioł - tenor. Sprawdzeni w niejednym muzycznym projekcie pozwolą Państwu śmiać się do łez, a także wzruszać pięknem prezentowanych utworów.

Jedyna w swoim rodzaju orkiestra, będąca na estradzie także komentatorem wydarzeń i aktorem granego przez siebie spektaklu, wraz z solistami i dyrygentem dostarczy publiczności niezapomnianych wrażeń. Melodie Benatzkiego, Gounoda, Kalmana, Offenbacha czy Straussa z pewnością oderwą wszystkich od szarości dnia codziennego i porwą w inny świat, świat radości i zabawy, wszak - mamy Sylwestra!

Bilety w cenie 120 zł (do 30 XI), 140 zł ( 1 XII-30 XII) , 150 zł (31 XII)

Honorowane są raciborskie karty: ,,Senior 60+'' i ,,Rodzina +''