Kalendarium wydarzeń

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Kalendarium wydarzeń

Nazwa „Aleksander Zawadzki. Działacz komu-nistyczny i wojewoda śląski (1945–1948)” – promocja książki Janusza Mokrosza
Rodzaj wydarzenia Wykład, prelekcja
Data wydarzenia 2018-03-14
Godzina 18:00
Państwo Polska
Województwo Śląskie
Powiat Racibórz
Gmina Racibórz
Miasto Racibórz
Typ adresu Ulica
Nazwa ulicy Jana Kasprowicza
Numer domu 12
Kod pocztowy 47-400
Organizator Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu
Organizator - Województwo Śląskie
Organizator - Powiat Racibórz
Organizator - Gmina Racibórz
Organizator - Miasto Racibórz
Organizator - Typ adresu Ulica
Organizator - Nazwa ulicy Jana Kasprowicza
Organizator - Numer domu 12
Organizator - Kod pocztowy 47-400
Organizator - Telefon 32 415 37 24
Organizator - Fax 32 415 37 24
Organizator - Opis Promocja wydanej przez Instytut Pamięci Narodowej monografii „Aleksander Zawadzki. Działacz komu-nistyczny i wojewoda śląski (1945–1948)” autorstwa Janusza Mokrosza.
dr Janusz Mokrosz – historyk, nauczyciel w Szkole Podstawowej w Chałupkach oraz współpracownik Instytutu Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Prezes Stowarzyszenia Humanistycznego Europa, Śląsk, Świat Najmniejszy. Interesuje się dziejami Polski i Śląska w XX wieku. W swych badaniach zajmuje się problematyką społeczno-polityczną Górnego Śląska po II wojnie światowej, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki narodowościowej regionu.