początek strony
Newsletter Starostwa Powiatowego w Raciborzu
https://www.powiatraciborski.pl/main/aktualnosci_powiat/Zmiana-organizacji-ruchu-podczas-Swiat-Wszystkich-Swietych/idn:3607.html
Drukuj grafikę : tak / nie

Powiat

Zmiana organizacji ruchu podczas Świąt Wszystkich Świętych

2017-10-25, Środa
 

Zbliżają się dni, w których będziemy odwiedzać groby naszych bliskich. Informujemy o zmianach w organizacji ruchu w pobliżu cmentarzy w Dniu Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny w Raciborzu.

W przypadku nekropolii w Brzeziu od 28 października do 5 listopada zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy na ulicy Strażackiej (w kierunku od ulicy Pogrzebieńskiej do ulicy Bitwy Olzańskiej).

Na drodze dojazdowej do cmentarza w dzielnicy Markowice od ulicy Gliwickiej do Ulicy Jordana zostanie wprowadzony zakaz ruchu w obu kierunkach. Zmiana ta będzie obowiązywać od 1 listopada do 2 listopada.

Informujemy także, iż w dniu 1 listopada nastąpi konieczność wyłączenia z ruchu kołowego (za wyjątkiem autobusów zorganizowanego transportu zbiorowego i pojazdów, z których korzystają osoby niepełnosprawne) odcinka ul. Ocickiej od skrzyżowania z drogą krajową nr 45 (ul. Starowiejska) do skrzyżowania z ul. Koszalińską. W tym dniu wyznaczony zostanie tymczasowy przystanek komunikacji publicznej na wysokości Lidla przy Opawskiej. Mieszkańcy i przyjezdni korzystający z transportu zbiorowego, będą mogli pozostawić swoje auta na parkingu obok sklepu Lidl. Miejsce to zostanie oznakowane jako Jeruzalem II. Odwiedzający cmentarz będą mogli zaparkować swoje samochody również na miejscach postojowych przy ulicy Jana Pawła II. To miejsce natomiast zostanie oznakowane jako Jeruzalem I. Z tego parkingu będzie można dostać się na groby dzięki nowo wybudowanym schodom.

Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Ponadto 1 listopada uruchomiona zostanie dodatkowa, bezpłatna linia autobusowa C kursująca od 8.00 do 20:00 co 15 minut na trasie OPAWSKA PARKING LIDL – PLAC KONSTYTUCJI 3 MAJA – CMENTARZ JERUZALEM – OPAWSKA PARKING LIDL. Wszystkich zmotoryzowanych zachęcamy do pozostawienia samochodu na parkingu Lidl przy ul. Opawskiej i skorzystania z autobusu, który dowiezie nas bezpośrednio pod bramy cmentarza Jeruzalem.

Dodatkowo PK 1 listopada zwiększy częstotliwość kursów autobusów na regularnej linii: nr 3 ( Dworzec Batorego – Cmentarz Ocicka), a autobusy linii A ( Dworzec Batorego – Gamowska Z.O.Z) tego dnia będą kursować jak w dni robocze.

31.10 i 2. 11 w „Zaduszki” komunikacja miejska będzie kursować jak w dni robocze.

  

wszystkie