Prognozowana bardzo zła jakość powietrza
W dniach 19-20.02.2018 r. (poniedziałek, wtorek) ze względu na poziom pyłu zawieszonego, jakość powietrza w na obszarze rybnicko-pszczyńskim będzie bardzo zła.
Osoby cierpiące z powodu chorób serca mogą odczuwać pogorszenie samopoczucia: uczucie bólu w klatce piersiowej, palpitacje serca, brak tchu, znużenie. Osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób układu oddechowego mogą odczuwać przejściowe nasilenie dolegliwości, w tym kaszel, flegma, dyskomfort w klatce piersiowej, świszczący, spłycony oddech. Podobne objawy mogą wystąpić również u osób zdrowych. W okresach wysokich stężeń pyłu zawieszonego w powietrzu występuje zwiększone ryzyko infekcji oddechowej. W przypadku nasilenia objawów chorobowych wskazany jest kontakt z lekarzem.
| Format | Data publikacji | Nazwa pliku | Pobierz | Zobacz |
|---|---|---|---|---|
| Kategoria: Aktualności i inne | ||||
| doc | 2018-02-19 |
WCZK 2018.02.19.doc
liczba pobrań: 444
|
WCZK 2018.02.19.doc 322.5KB | - |
| docx | 2018-02-19 |
pow_ryzyko PM10 19.02.2018.docx
liczba pobrań: 418
|
pow_ryzyko PM10 19.02.2018.docx 19.09KB | - |