Dobre wiadomości dla mieszkańców Powiatu Raciborskiego!
Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu pozyskał dodatkowe środki z rezerwy Funduszu Pracy w wysokości 800 000 zł na realizację programu aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych – w szczególności na otwarcie nowej działalności gospodarczej.
Wsparcie zostanie przeznaczone na pomoc osobom:
- zwolnionym z przyczyn niedotyczących pracowników,
- objętym zwolnieniami monitorowanymi.
Dzięki przyznanym środkom łączna kwota Funduszu Pracy przeznaczona na działania realizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu w 2026 roku wzrosła do 4 136 962,18 zł.
To kolejny krok wspierający lokalny rynek pracy oraz mieszkańców znajdujących się w trudnej sytuacji zawodowej.
Starosta Raciborski składa serdeczne podziękowania Dyrektorowi Mirosław Ruszkiewicz za skuteczne pozyskanie dodatkowych środków finansowych, a także wyrazy uznania i podziękowania dla całej załogi pracowniczej Urzędu Pracy za zaangażowanie, profesjonalizm oraz codzienną pracę na rzecz mieszkańców Powiatu Raciborskiego i lokalnego rynku pracy.