Na górę strony

2014 Rok Biskupa Józefa Gawliny

Pielgrzymka autokarowa do Włoch śladami bp. Gawliny
- Florencja, Siena, Asyż, Watykan, Rzym, Padwa, Monte Cassino
Termin: 23.05-01.06.2014
Organizator: Parafia Rudnik

Szczegóły obchodów TUTAJ.

 

II Festiwal Organizacji Pozarządowych w Raciborzu

14 września o godz. 16.00 na dziedzińcu Zamku Piastowskiego rozpocznie się II Festiwal Organizacji Pozarządowych pn. "Pozytywna Energia Ekonomii Społecznej". Wydarzeniu towarzyszyć będą koncerty zespołów Redlin i The Gate. Zapraszamy do zapoznania się z działalnością organizacji pozarządowych z terenu naszego powiatu. 

Powiat Raciborski
oficjalny serwis internetowy

Dzisiaj: Poniedziałek, 15-09-2014 Imieniny: Albina i Nikodema Pogoda: Kanał RSS

Zespół Szkół Ekonomicznych

Strona główna / Edukacja / Zespół Szkół Ekonomicznych

Zespół Szkół Ekonomicznych
ul. Gimnazjalna 3,
47-400 Racibórz
 032 415 48 90
 
www.zse-raciborz.alpha.pl
dyrektor Zenon Sochacki

Początki Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu sięgają 1819 roku, kiedy to utworzono tymczasowe gimnazjum w klasztorze Ojców Franciszkanów w Bronkach. Struktura szkoły ukształtowała się w 1947 roku, kiedy to w ramach ogólnopolskiej reorganizacji szkolnictwa otrzymała nazwę: Zespołu Szkół Ekonomicznych. Zespół Szkół Ekonomicznych cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży. Liczba kandydatów zawsze jest większa niż liczba miejsc. Obecnie gmach szkoły mieści się w Raciborzu przy ulicy Gimnazjalnej.

Uwzględniając kierunki rozwoju europejskiej gospodarki, szkoła proponuje dzisiaj kierunki kształcenia, które w przyszłości umożliwią każdemu uczniowi stosunkowo szybkie opanowanie specjalistycznych umiejętności zawodowych, a także ułatwią proces przekwalifikowania się odpowiednio do ciągle zmieniających się potrzeb rynku. Zgodnie z założeniami reformy systemu edukacji stanowią one szkolnictwo zawodowe. Szkolnictwo oparte na kształceniu szerokoprofilowym, całościowo połączonym z kształceniem ogólnym.

Szkoła proponuje kształcenie w liceum profilowanym, technikum, dwuletniej zasadniczej szkole zawodowej oraz w szkole policealnej.

Każdego roku organizowane są w szkole " Dni otwarte " w trakcie których można nie tylko zwiedzić gmach ZSE, ale także zapoznać się z przewidywanymi profilami kształcenia.

OBECNIE ZSE TWORZY PIĘĆ SZKÓŁ:

  • II Liceum Profilowane (profil: socjalny)
  • Technikum Nr 1 (zawód: technik ekonomista, technik handlowiec, technik logistyk, technik spedytor, technik organizacji reklamy)
  • Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 1 (zawód: sprzedawca)
  • Technikum Uzupełniające Nr 1 dla Dorosłych (specjalność: technik handlowiec)
  • Szkoła Policealna Nr 1 dla Dorosłych ( specjalność: technik administracji)

 


 


Projektowanie stron: IntraCOM