Na górę strony

2014 Rok Biskupa Józefa Gawliny

Pielgrzymka autokarowa do Włoch śladami bp. Gawliny
- Florencja, Siena, Asyż, Watykan, Rzym, Padwa, Monte Cassino
Termin: 23.05-01.06.2014
Organizator: Parafia Rudnik

Szczegóły obchodów TUTAJ.

 

Pływadło 2014

W dniach 21-22 czerwca 2014 roku na trasie wodnej z Racibórza do Kędzierzyna-Koźla po raz kolejny zagości barwny korowód pływadeł. Rzeka Odra jubileuszowo, bo po raz piętnasty wystawi na próbę śmiałków (a także ich własne konstrukcje), którzy zdecydują się zmierzyć z żywiołem na dystansie 42 km, oferując w zamian niezapomniane chwile i ciekawą przygodę.

Powiat Raciborski
oficjalny serwis internetowy

Dzisiaj: Wtorek, 22-07-2014 Imieniny: Magdaleny i Bolesława Pogoda: Kanał RSS

Zespół Szkół Ekonomicznych

Strona główna / Edukacja / Zespół Szkół Ekonomicznych

Zespół Szkół Ekonomicznych
ul. Gimnazjalna 3,
47-400 Racibórz
 032 415 48 90
 
www.zse-raciborz.alpha.pl
dyrektor Zenon Sochacki

Początki Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu sięgają 1819 roku, kiedy to utworzono tymczasowe gimnazjum w klasztorze Ojców Franciszkanów w Bronkach. Struktura szkoły ukształtowała się w 1947 roku, kiedy to w ramach ogólnopolskiej reorganizacji szkolnictwa otrzymała nazwę: Zespołu Szkół Ekonomicznych. Zespół Szkół Ekonomicznych cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży. Liczba kandydatów zawsze jest większa niż liczba miejsc. Obecnie gmach szkoły mieści się w Raciborzu przy ulicy Gimnazjalnej.

Uwzględniając kierunki rozwoju europejskiej gospodarki, szkoła proponuje dzisiaj kierunki kształcenia, które w przyszłości umożliwią każdemu uczniowi stosunkowo szybkie opanowanie specjalistycznych umiejętności zawodowych, a także ułatwią proces przekwalifikowania się odpowiednio do ciągle zmieniających się potrzeb rynku. Zgodnie z założeniami reformy systemu edukacji stanowią one szkolnictwo zawodowe. Szkolnictwo oparte na kształceniu szerokoprofilowym, całościowo połączonym z kształceniem ogólnym.

Szkoła proponuje kształcenie w liceum profilowanym, technikum, dwuletniej zasadniczej szkole zawodowej oraz w szkole policealnej.

Każdego roku organizowane są w szkole " Dni otwarte " w trakcie których można nie tylko zwiedzić gmach ZSE, ale także zapoznać się z przewidywanymi profilami kształcenia.

OBECNIE ZSE TWORZY PIĘĆ SZKÓŁ:

  • II Liceum Profilowane (profil: socjalny)
  • Technikum Nr 1 (zawód: technik ekonomista, technik handlowiec, technik logistyk, technik spedytor, technik organizacji reklamy)
  • Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 1 (zawód: sprzedawca)
  • Technikum Uzupełniające Nr 1 dla Dorosłych (specjalność: technik handlowiec)
  • Szkoła Policealna Nr 1 dla Dorosłych ( specjalność: technik administracji)

 


 


Projektowanie stron: IntraCOM