Dom Pomocy Społecznej

Strona główna / Jednostki organizacyjne / Dom Pomocy Społecznej

Dom Pomocy Społecznej "Złota Jesień" w Raciborzu                              
ul. Grzonki 1,
47-400 Racibórz
 032 415 31 36 - centrala
 032 415 86 89 - centrala
 032 415 20 01 - Sekretariat

dodatkowa infolinia 662 718 645

 [email protected]
 www.zlota-jesien-dps.pl

Dyrekcja
Dyrektor Domu: Małgorzata Krawczyńska
Zastępca Dyrektora:  
Dom Pomocy Społecznej „Złota Jesień” jest jednostką stacjonarną o zasięgu ponadlokalnym , przeznaczoną dla osób w podeszłym wieku. Zatrudniony fachowy personel zapewnia całodobową opiekę i zaspokajanie niezbędnych potrzeb bytowych, opiekuńczych, zdrowotnych, społecznych i religijnych.

Dom posiada 25 letnią tradycję w świadczeniu usług opiekuńczych, spełnia wszystkie standardy wymagane dla domów pomocy społecznej i posiada wpis do Rejestru Wojewody.

Pensjonariusze mieszkają w jedno i dwu-osobowych, przestronnych pokojach urządzonych według ich potrzeb i upodobań. . Budynek pozbawiony jest barier architektonicznych, ciągi komunikacyjne, windy, drzwi pomieszczeń dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Jednostka posiada bardzo dobrą bazę pomieszczeń dostępnych dla mieszkańców o wysokim  standardzie użytkowym i funkcjonalnym.
Wyżywienie zapewnia  nowoczesna i estetycznie urządzona stołówka. Posiłki wydawane są o dogodnych porach i z uwzględnieniem zaleceń dietetycznych.
Bogato wyposażone zaplecze rehabilitacyjne umożliwia wykonywanie pełnego wachlarza ćwiczeń i zabiegów rehabilitacyjnych.
Do prowadzenia zajęć terapeutycznych przeznaczone są pracownie: kulinarna, rękodzieła, muzykoterapii. Potrzebę intelektualnej rozrywki mieszkańcy mogą zaspokoić w bibliotece i czytelni, sali bilardowej, które wyposażone są również w odbiór telewizji satelitarnej i video.
Dom zapewnia swoim mieszkańcom swobodę w realizacji potrzeb religijnych , przestronna kaplica stanowi miejsce posług religijnych.

Na terenie Domu znajdują się:

  • gabinet fryzjerski,
  • kosmetyczny,
  • kawiarenka,
  • sklep.  

Dla odwiedzających  dostępne są pokoje gościnne.

Dom Pomocy Społecznej „Złota Jesień” położony jest w odległości około 2 km od centrum miasta przy drodze wyjazdowej w kierunku Rud Raciborskich i Gliwic. Otoczenie Domu stanowią tereny zielone przystosowane do zajęć rekreacyjno – wypoczynkowych z wytyczonymi alejami spacerowymi, ławkami.

początek strony