Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych              

                                                                                                                                     
                                                                  Dofinansowano ze srodków PFRON 

                                                                     


                                                                       

Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych w Starostwie Powiatowym w Raciborzu utworzony został przez Powiat Raciborski, przy wsparciu finansowym Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), w ramach programu celowego pn. "Ośrodki Informacji dla Osób Niepełnosprawnych".

 

W Ośrodku uzyskać można wszelkie informacje związane z prawami osób niepełnosprawnych, z możliwościami wsparcia finansowego i rzeczowego osób niepełnosprawnych, informacje na temat instytucji wsparcia i organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych to kontynuacja zadań związanych z poprawą obsługi klienta niepełnosprawnego w Starostwie Powiatowym w Raciborzu. Szanowni Państwo,

w związku z dużym zainteresowaniem w kwestii udzielanych przez Ośrodek konsultacji prawnych, pierwszeństwo przy udzielaniu porad będą miały osoby uprzednio umówione  w Ośrodku, w godzinach pracy Ośrodka tj. codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00. Osoby, które pierwszy raz korzystają z konsultacji proszone są o zabranie ze sobą orzeczenie o stopniu niepełnosprawności  lub o niezdolności do pracy, własnego lub osoby w imieniu której  występują.

Informujemy również, że dyżury prawnika będą się odbywały w każdy wtorek od 15.30 do 17.30 oraz każdy piątek od 13.00 do 15.00. 

 

Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych
Główne cele i zadania Ośrodka 
Aktualności       
Przydatne adresy
Ważne strony intrenetowe
Wybrane instytucje działające na rzecz osób niepełnosprawnych
Wybrane podstawy prawne
Kontakt z pracownikami Ośrodka


początek strony