Strona główna / Edukacja / Kierunek Racibórz - wybierz jedną z naszych szkół

Racibórz – miasto w sam raz na naukę

Racibórz to miasto uszyte na miarę, łączące nowoczesność  z wieloletnią historią. Pozbawione  wad hałaśliwych metropolii daje porównywalne możliwości rozwoju. Raciborskie szkoły ponadgimnazjalne ze świetnie dopasowanymi kierunkami kształcenia umożliwiają zdobycie wiedzy, umiejętności i kompetencji niezbędnych do podjęcia dalszej nauki czy rozpoczęcia kariery zawodowej. A samo miasto oferuje liczne atrakcje do aktywnego i ciekawego spędzania czasu.


Kulturalnie – Aktywnie - Towarzysko

W Raciborzu i okolicach nie brakuje przestrzeni, w których młodzież poczuje się jak ryba w wodzie. Można tu rozwijać się kulturalnie, sportowo i towarzysko. Nie samą bowiem nauką uczeń żyje. Na sportowych entuzjastów czekają liczne trasy biegowe i rowerowe, siłownie pod chmurką, boiska ze sztuczną nawierzchnią, urządzenia do street workoutu, kluby fitness czy kręgielnie. Sportowego charakteru nadaje miejski stadion, hala lekkoatletyczna, aquapark, dwie kryte pływalnie, przystań  oraz plaża nad Odrą. Swoje sportowe zainteresowania można rozwijać w licznych klubach sportowych czy podczas dodatkowych zajęć w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym (ul. Klasztorna 9). W ofercie m.in. piłka siatkowa i koszykowa.

Kulturalnego ducha poczujemy m.in. w Zamku Piastowskim, muzeum, bibliotekach czy na historycznym Rynku. To w Raciborzu organizowane są wydarzenia właśnie z myślą o młodych ludziach: Juwenalia, Dni Raciborza, Intro Festival czy Festiwal Podróżniczy Wiatraki. Zacieśniać więzy przyjaźni pomagają liczne kawiarnie i punkty gastronomiczne. Popołudnia i wieczory uatrakcyjniają seanse filmowe w kinach, występy artystyczne w klubach i pubach, spektakle i koncerty. Nie brakuje  spotkań ze znanymi ludźmi, wieczorków literackich, przedsięwzięć i pokazów amatorskiego ruchu artystycznego. Na uzdolnionych plastycznie, wokalnie czy tanecznie czekają koła i zespoły w Młodzieżowym Domu Kultury (ul. Stalmacha 12). To tu pierwsze kroki stawiały m.in. Anna Wyszkoni i Marzena Korzonek.


Kompaktowe miasto – dobre połączenia


Choć Racibórz to całkiem spore miasto, jest na tyle zwarte, że łatwo przemierzyć je piechotą lub na rowerze. Do dalszych dzielnic można dojechać autobusami miejskimi, a dobry system połączeń między miejscowościami powiatu raciborskiego zapewnia PKS Racibórz. Komunikacją publiczną dotrzemy z Kuźni Raciborskiej, Krzyżanowic, Chałupek czy Kietrza. Specjalnie dla uczniów zwiększona jest liczba połączeń w godzinach 06.00-08.00 i 12.00 – 16.00. Dobre połączenia do Raciborza oferuje też kolej, a stąd łatwo można dojechać do Opola, Wrocławia, czeskiego Bohumina czy Ostrawy. Zmotoryzowani bez problemu znajdą dogodne miejsca parkingowe, w tym także w pobliżu szkół.

Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Kierunek Racibórz - oferta szkół ponadgimnazjalnych Kierunek Racibórz - oferta szkół ponadgimnazjalnych 18-04-18 15:26 19.74MB Kierunek Racibórz - oferta szkół ponadgimnazjalnych pobierz
początek strony