Międzynarodowe spotkania partnerów

Strona główna / Turystyka / Projekt Tourcom / Międzynarodowe spotkania partnerów

I Międzynarodowe Spotkanie Partnerów Projektu

Pierwsze międzynarodowe spotkanie partnerów projektu "Tour.com - Tworzenie Centrów Kompetencji Turystycznej w Europejskich Regionach Przygranicznych" odbyło się w powiecie Uecker - Randow (Niemcy) w dniach od 26 do 28 kwietnia 2004 roku.

Celami spotkania inicjującego projekt było:

  • poznanie uczestników projektu z powiatów partnerskich,
  • przedstawienie harmonogramu rzeczowo-finansowego i czasowego rozpisania działań projektu,
  • przedstawienie oczekiwań wobec projektu każdego z partnerów.
   
         
   

II Międzynarodowe Spotkanie Partnerów Projektu

Drugie międzynarodowe spotkanie partnerów projektu "Tour.com - Tworzenie Centrów Kompetencji Turystycznej w Europejskich Regionach Przygranicznych" miało miejsce w regionie Saarpfaltz w południowo-zachodnich Niemczech w dniach od 19 do 22 października 2004.
19 października w Bexbach zorganizowano konferencję na temat "Rozwój turystyki w regionach przygranicznych". Wzięło w niej udział 35 specjalistów z dziedziny turystyki między innymi z Uecker-Randow, Saarpfalzu, powiatu polickiego, powiatu raciborskiego, Sarreguemines i  czeskiego miasta - Opavy.

W ramach odbywającej się podczas spotkania międzynarodowej konferencji zaproszeni zostali reprezentanci różnych przygranicznych regionów Europy i Azji.

Zaprezentowali oni swoje projekty w aspekcie "dobrych praktyk" dla rozwoju turystyki w regionach przygranicznych i wymiany doświadczeń pomiędzy lokalnymi aktorami. I tak:

  • Pan Weindl " Transgraniczne turystyczne trasy tematyczne - "Weinstraße" Dolnej Austrii, Południowej Morawii i Zachodniej Słowacji
  • Pani Baumgärtner "Rozwój oferty turystycznej 2-Land. Rozwój, marketing i sprzedaż transgranicznych produktów turystycznych" Niemcy, Holandia
  • Pan Mambetaliev "Rozwój turystyki transgranicznej w West-Tien-Shan" Kirgizja, Kazachstan, Uzbekistan
  • Pan Gromov "Rozwój centrów informacji turystycznej w regionie Karelii"

Oprócz prezentacji i dyskusji na temat nowych strategii rozwoju turystyki transgranicznej podczas spotkania zorganizowana został wycieczka prezentująca atrakcje turystyczne przygranicznego regionu Saarpfalz.

   
         
   

III Międzynarodowe Spotkanie Partnerów Projektu

Trzecie międzynarodowe spotkanie partnerów projektu "Tour.com - Tworzenie Centrów Kompetencji Turystycznej w Europejskich Regionach Przygranicznych" odbyło się w Sarreguemines we Francji w dniach od 27 do 30 Kwietnia 2005 roku.

       
             
         
początek strony