Aktualności Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego / Aktualności Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Test syren alarmowych

W dniach 14 – 15 listopada br. (termin zapasowy 16 listopada br.) Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE-SAREX 18/II.

Zła jakość powietrza w powiecie raciborskim

W nadchodący weekend (9 - 10 listopada) ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziom pyłu zawieszonego, jakość powietrza na obszarze rybnicko-pszczyńskim (Powiaty: pszczyński, rybnicki, mikołowski, raciborski i wodzisławski) bedzie zła. W kolejnych dniach (11-12 listopada) spodziewany poziom jakości powietrza osiągnie wartość dostateczną.

Jakość powiatrza uległa pogorszeniu

W nadchodący weekend ze względu na przekroczenie dobowych warości poziom pyłu zawieszonego, jakość powietrza na obszarze rybnicko-pszczyńskim (Powiaty: pszczyński, rybnicki, mikołowski, raciborski i wodzisławski) osiągneła posiom dostateczny.

Jesienna akcja szczepienia lisów

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 19.09.-28.09.2018 r. na terenie całego województwa śląskiego prowadzona będzie akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Krajowy trening sprawności syren alarmowych na 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

W dniu 1 sierpnia 2018 r. o godzinie 17.00 zostanie przeprowadzony krajowy trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Komunikat Urzędu Miasta Racibórz w sprawie awarii

Działania zapobiegawcze przeciwko "afrykańskiemu pomorowi świń"

Źródło zakażenia chorobą zwaną "afrykańskim pomorem świń" są chore świnie domowe oraz dzikie. Najczęściej nosicielami wirusa są dzikie świnie, u których przebieg choroby ma charakter utajony.

Wystąpienie I poziomu ostrzegania - (informacyjny i edukacyjny - kolor żółty)

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach informuje, iż na terenie województwa śląskiego wystąpił I poziom ostrzegania – informacyjny i edukacyjny- kolor żółty.

Prognozowana bardzo zła jakość powietrza

W dniach 6-7 marca br. (wtorek, środa) ze względu na poziom pyłu zawieszonego, na obszarze rybnicko-pszczyńskim jakość powietrza będzie bardzo zła.

Prognozowana bardzo zła jakość powietrza

W dniu 05.03.2018 r. (poniedziałek) ze względu na poziom pyłu zawieszonego na obszarze rybnicko-pszczyńskim jakość powietrza będzie bardzo zła.