początek strony

Aktualności - Starostwo Powiatowe

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • Następna >
 • Ostatnia »

Działania zapobiegawcze przeciwko "afrykańskiemu pomorowi świń" 2020-01-23, Czwartek

Źródłem zakażenia chorobą zwaną "afrykańskim pomorem świń" są chore świnie domowe oraz dzikie. Najczęściej nosicielami wirusa są dzikie świnie, u których przebieg choroby ma charakter utajony.

zobacz więcej

Wicestarosta ponownie przewodniczącym Śląskiego Forum Oświaty Samorządowej 2020-01-17, Piątek

W styczniu w Katowicach odbyło się Zebranie Ogólne Śląskiego Forum Oświaty Samorządowej w Katowicach. Forum to organizacja szkoleniowo-konsultacyjna działająca pod patronatem Ośrodka Kształcenia Samorządu Terytorialnego im. Waleriana Pańki.

zobacz więcej

Starostowie dopominają się o ważną inwestycję 2020-01-17, Piątek

O pilne podjęcie działań zmierzających do budowy węzła drogowego na skrzyżowaniu krajowej „jedynki” z drogą wojewódzką 933- ul. Męczenników Oświęcimskich w Pszczynie apelują do premiera starostowie śląskich powiatów.

zobacz więcej

Ryzyko przekroczenia poziomu alarmowego zanieczyszczenia powietrza 2020-01-17, Piątek

Dzisiaj, 17 stycznia 2020 r. na obszarze powiatu raciborskiego prognozowane jest przekroczenie poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

zobacz więcej

„Dzień Otwarty" dla Pracodawców oraz Spotkanie Informacyjne dot. Krajowego Funduszu Szkoleniowego 2020-01-16, Czwartek

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu zaprasza wszystkich pracodawców z terenu powiatu raciborskiego do udziału w „Dniu Otwartym", którego celem będzie omówienie dostępnych form wsparcia oraz do udziału w Spotkaniu Informacyjnym nt. możliwości finasowania działań na rzecz kształcenia ustawicznego pracodawców i pracowników ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

zobacz więcej

Konsultacje społeczne zmian w Programie współpracy Powiatu Raciborskiego z organizacjami pozarządowymi na 2020 rok 2020-01-15, Środa

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji projekt uchwały Rady Powiatu Raciborskiego dotyczącej zmiany uchwały w sprawie programu współpracy Powiatu Raciborskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2020 rok.

zobacz więcej

Zmiany przepisów dotyczących rejestracji pojazdów 2020-01-15, Środa

Od 200,- do 1000,- zł kary dla właścicieli pojazdów, którzy w wymaganym terminie 30 dni nie zgłoszą w Starostwie Powiatowym w Raciborzu sprzedaży lub zakupu pojazdu oraz nie zarejestrują pojazdu sprowadzonego z zagranicy.

zobacz więcej

Praca w starostwie w Referacie Architektury i Budownictwa 2020-01-13, Poniedziałek

Starostwo w Raciborzu ogłasza nabór na stanowisko urzędnicze ds. architektoniczno-budowlanych w Referacie Architektury i Budownictwa.

zobacz więcej

Chroń gospodarstwo przed wirusem zjadliwej grypy ptaków - komunikat 2020-01-13, Poniedziałek

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Raciborzu informuje o nowych ogniskach wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) a także potwierdzonych przypadkach tej jednostki chorobowej u ptaków dzikich na terenie Polski w styczniu 2020 r.

zobacz więcej

Noworoczny koncert starosty i prezydenta 2020-01-07, Wtorek

W piątek 3 stycznia w Raciborskim Centrum Kultury na powitanie Nowego Roku odbył się tradycyjny Koncert Noworoczny Starosty i Prezydenta.

zobacz więcej

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • Następna >
 • Ostatnia »