początek strony

Aktualności - Starostwo Powiatowe

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • Następna >
 • Ostatnia »

Młodzi dziennikarze na tropie polsko-niemieckich relacji 2018-09-19, Środa

Od soboty do wtorku (15-18 września br.) sześcioro młodych „dziennikarzy” z Polski i Niemiec wraz z opiekunami realizowało projekt pn. „Młodzi dziennikarze na tropie wyjątkowych relacji polsko-niemieckich naznaczonych wojnami”.

zobacz więcej

„Przy książęcym stole” - wernisaż z degustacją potraw na Zamku Piastowskim 2018-09-12, Środa

We wtorkowe popołudnie 11 września 2018 r. w domu książęcym na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbył się wernisaż wystawy pt. „Przy książęcym stole” wraz z degustacją potraw, przyrządzonych na styl średniowieczny.

zobacz więcej

Projekt "Szkoła młodych przedsiębiorców" 2018-09-10, Poniedziałek

Projekt "Szkoła młodych przedsiębiorców" zostanie realizowany od września do grudnia 2018 roku. Głównym celem będzie nabycie wiedzy i umiejętności korzystania z narzędzi startupowych, pomagających założyć własną, innowacyjną firmę, potrzebnych do tworzenia i weryfikowania pomysłów biznesowych oraz ich wprowadzania na rynek.

zobacz więcej

Jesienna akcja szczepienia lisów

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 19.09.-28.09.2018 r. na terenie całego województwa śląskiego prowadzona będzie akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

zobacz więcej

„Przy Książęcym Stole” - wystawa w ramach projektu polsko-czeskiego 2018-09-04, Wtorek

11 września 2018 o godzinie 17:00 na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy prezentującej wspólną historię i kulturę kulinarną z czasów średniowiecza na terenie obecnego Euroregionu Silesia. Wydarzenie połączone będzie z degustacją potraw przyrządzonych według średniowiecznych receptur.

zobacz więcej

Powiatowa inauguracja roku szkolnego 2018-09-03, Poniedziałek

Po wakacyjnej przerwie, 3 września, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu odbyła się Powiatowa inauguracja roku szkolnego 2018/2019.

zobacz więcej

„Strefa Rodzica” w raciborskim szpitalu już otwarta 2018-08-31, Piątek

„Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” to ogólnopolski program społeczny prowadzony i w całości finansowany przez firmę Budimex SA.

zobacz więcej

Podziękowania dla Ewy Konopnickiej na sierpniowej sesji 2018-08-28, Wtorek

odczas wczorajszej sesji Rady Powiatu Raciborskiego starosta Ryszard Winiarski oraz przewodniczący rady Adam Wajda w imieniu własnym i radnych podziękowali Ewie Konopnickiej za wieloletnią pracę na stanowisku dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu.

zobacz więcej

Ogłoszenie o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej na realizację zadania publicznego pn.: „Wychodzimy z czterech ścian” 2018-08-28, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej – Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Otoczenia SPEKTRUM z Raciborza na wsparcie realizacji zadania publicznego pn. „Wychodzimy z czterech ścian” wraz z wnioskiem o przyznanie dotacji ze środków publicznych.

zobacz więcej

Raciborski Plastyk na Międzynarodowym Tygodniu Sztuki w Niemczech 2018-08-24, Piątek

Już po raz czwarty powiat raciborski zorganizował dla uczniów Liceum Plastycznego wyjazd na międzynarodowe warsztaty plastyczne, które nie tylko były okazją do wspólnego tworzenia, ale także wspólnej zabawy.

zobacz więcej

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • Następna >
 • Ostatnia »