Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Tradycyjnie bardzo dobry występ pływaków w Werdohl 2019-09-11, Środa

Niemal 100 medali zdobyli pływacy reprezentujący Racibórz i powiat raciborski 7 i 8 września na 35. Internationales Schwimmfest w Werdohl.

15 lat minęło. Jubileusz partnerstwa z Rendsburgiem

W dniach 5-9 września delegacja powiatu raciborskiego, której przewodniczył starosta raciborski Grzegorz Swoboda, przebywała w Rendsburgu (Niemcy, Szlezwik-Holsztyn), gdzie uczestniczyła w obchodach 15-lecia współpracy partnerskiej powiatu raciborskiego i Rendsburga. W tym samym terminie gościła również delegacja z miasta Haapsalu w Estonii, z którym Rendsburg świętował 30 lat partnerstwa.

Spotkanie informacyjne w sprawie dodatku 500+ dla osób niepełnosprawnych 2019-09-09, Poniedziałek

Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych w Starostwie Powiatowym w Raciborzu oraz Oddział ZUS w Rybniku organizują wyjazdowe dyżury, w czasie których będzie można poznać szczegółowe informacje na temat świadczenia 500+ dla osób niepełnosprawnych.

Raciborski PKS testuje nowe autobusy 2019-09-04, Środa

Od 27 sierpnia do 10 września na drogach powiatu raciborskiego i wodzisławskiego będzie można spotkać testowe autobusy Karsan Atak oraz Isuzu Novocity Life.

Jubileusz pracy dyrektora oraz powierzenie funkcji wicedyrektora 2019-09-04, Środa

Dzisiaj, 4 września, w starostwie gratulacje z okazji jubileuszu 30-lecia pracy zawodowej nauczyciela z rąk starosty Grzegorza Swobody oraz wicestarosty Marka Kurpisa odebrał Sławomir Janowski – dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu.

Powiatowa inauguracja roku szkolnego 2019-09-02, Poniedziałek

Dziś, po wakacyjnej przerwie, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu odbyła się Powiatowa inauguracja roku szkolnego 2019/2020.

Wakacje dobiegają końca - szkoły gotowe na pierwszy dzwonek 2019-08-30, Piątek

Po wakacyjnej przerwie, w poniedziałek 2 września, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu odbędzie się Powiatowa inauguracja roku szkolnego 2019/2020.

Powiat aplikuje o środki z Funduszu Dróg Samorządowych 2019-08-29, Czwartek

Dwa projekty, ale aż cztery odcinki dróg do remontu, przebudowy i rozbudowy. Powiat złożył do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach wnioski o dofinasowanie remontów dróg w gminach Krzyżanowice, Nędza i Pietrowice Wielkie. Łączna wartość zadań jest szacowana na ponad 16 milionów złotych.

Najaktywniejszy senior w województwie poszukiwany 2019-08-28, Środa

To już trzecia edycja organizowanego przez Wojewodę Śląskiego konkursu na najaktywniejszego seniora w województwie śląskim.

Powiat raciborski członkiem związku Śląska energia 2019-08-26, Poniedziałek

Dziś w starostwie powiatowym w Gliwicach sześć powiatów, w tym powiat raciborski podpisało list intencyjny na rzecz utworzenia powiatowo-gminnego związku pn. Śląska energia.