Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów będzie nieczynne 2019-07-12, Piątek

Informujemy, że w dniach 29 lipca – 12 sierpnia 2019 r. biuro Powiatowego Rzecznika Konsumenta w tut. starostwie będzie nieczynne.

Powiatowe badania wad postawy w Kuźni Raciborskiej 2019-07-12, Piątek

Wczoraj, 11.07.2019 r. w kolejnej gminie powiatu raciborskiego, tym razem w Urzędzie Miasta w Kuźni Raciborskiej, miało miejsce spotkanie dotyczące planowanego przeprowadzenia nieodpłatnych badań wad postawy dzieci klas I-III szkoły podstawowej oraz współpracy w zakresie koordynacji działań związanych z korekcją wad postawy po badaniach, w tym także prowadzenia zajęć dla dzieci ze skomplikowanymi wadami postawy ciała.

O prawach konsumentów w Urzędzie Gminy w Krzyżanowicach 2019-07-05, Piątek

Informujemy, że w dniu 5.07.2019 r. o godz. 14.30 w Urzędzie Gminy w Krzyżanowicach odbędzie się wykład w zakresie prawa konsumentów w ramach edukacji prawnej punktu nieodpłatnej pomocy prawnej w Krzyżanowicach prowadzonego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka "TĘCZA".

O marszałkowskim budżecie obywatelskim na Zamku w Raciborzu 2019-07-04, Czwartek

Już 9 lipca (wtorek) spotkanie nt. marszałkowskiego budżetu obywatelskiego odbędzie się w Zamku Piastowskim w Raciborzu. Początek o godz. 17.00.

Powiat raciborski na Dniu bez Samochodu w Niemczech 2019-07-03, Środa

W niedzielę, 30 czerwca br. punktualnie o 10.30 został zamknięty 21km odcinek drogi Volme w partnerskim powiecie Maerkischer Kreis. Przez cały dzień korzystali z niego rowerzyści, wrotkarze, rolkarze i piesi.

Uczniowie z Raciborza w Horishni Plavni

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 z Raciborza od 02 czerwca br. gościli na obozie sportowo-językowym w Horishni Plavni.

PTTK Racibórz z partnerską wizytą w Maerkischer Kreis 2019-07-02, Wtorek

Od 25 do 30 czerwca br. w Niemczech w partnerskim powiecie Märkischer Kreis przebywała grupa członków PTTK Racibórz. Razem ze stowarzyszeniem wędrowników SGV (Sauerländische Gebirgsverein) przemierzała Sauerland, i nie tylko, i odkrywała lokalne atrakcje.

Spotkanie z laureatką eliminacji wojewódzkich 17. edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” 2019-07-02, Wtorek

Za najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w województwie śląskim w roku 2019, w ramach eliminacji do XVII Ogólnokrajowego Konkursu KRUS „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, uznano gospodarstwo pani Renaty Wiesner z miejscowości Bieńkowice, w gminie Krzyżanowice, w powiecie raciborskim.

Ostrzeżenie meteorologiczne - silne burze

Na dzisiejsze popołudnie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało komunikat ostrzegawczy dla województwa śląskiego o możliwości wystąpienie burz z opadami deszczu do 40 mm oraz porywami wiatru do 100km/h, lokalnie do 115 km/h.