Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Zła jakość powietrza w powiecie raciborskim

Dzisiaj, 27 marca 2020 r. prognozowana jakość powietrza ze względu na przekroczenie wartości poziomu pyłu zawieszonego na obszarze powiatu raciborskiego będzie zła.

Praca w systemie dwuzmianowym w raciborskim pośredniaku 2020-03-27, Piątek

W związku z zaistniałą sytuacją związaną z COVID-19 oraz z zadaniami, które w najbliższym czasie planuje się nałożyć na Powiatowe Urzędy Pracy w całym kraju, od 30 marca br. pracownicy tut. urzędu pracy będą pracować w systemie dwuzmianowym w godzinach: - pierwsza zmiana od 7.00 do 13.00. - druga zmiana od 14.00 20.00.

Powiatowy transport publiczny w obliczu epidemii 2020-03-25, Środa

W związku z pojawieniem się zagrożenia epidemiologicznego już od 16 marca Starosta Raciborski, jako organizator komunikacji powiatowej w obszarze powiatu raciborskiego ograniczył funkcjonowanie transportu do rozkładu jazdy obowiązującego w okresie wakacji szkolnych.

Działalność Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu 2020-03-24, Wtorek

Informujemy, że w związku z obecną sytuacją epidemiczną w Polsce i ogłoszonym stanem epidemii, Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu działa tymczasowo w budynku B Starostwa Powiatowego w Raciborzu przy Pl. Okrzei 4.W chwili obecnej do odwołania nie są przyjmowani klienci osobiście.

Od jutra obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa 2020-03-24, Wtorek

Od 25 marca zaczynają obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa mające ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Apel Starosty Raciborskiego w związku ze zbliżającym się weekendem - zostańmy w domach, chrońmy siebie i bądźmy odpowiedzialni również za innych 2020-03-20, Piątek

W ciągu ostatnich dni wszyscy dokładnie analizowaliśmy dane statystyczne płynące z zagranicy i bacznie śledzimy informacje udostępniane przez polskich lekarzy. W przyszłym tygodniu należy spodziewać się gwałtownego wzrostu liczby zdiagnozowanych zarażeń.

Lista kontaktów do Starostwa Powiatowego w Raciborzu 2020-03-19, Czwartek

W związku z zamknięciem obsługi klientów Starostwa Powiatowego w Raciborzu przekazujemy inforamcję o kantaktach do poszczególnych komórek urzędu.

Starosta Raciborski informuje o negatywnym wyniku wykonanego testu na COVID-19 2020-03-19, Czwartek

Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda przebywający od wtorku (17 marca br) pod nadzorem służb sanitarnych, poinformował o otrzymanym w dniu dzisiejszym negatywnym wyniku przeprowadzonego testu na obecność wirusa COVID-19.

Marcowa XVII sesja Rady Powiatu Raciborskiego odwołana !! 2020-03-19, Czwartek

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje, iż w związku z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemiologicznego decyzją Przewodniczącego Rady Powiatu Raciborskiego Adama Wajdy XVII sesja Rady Powiatu Raciborskiego nie odbędzie się w tym miesiącu.

Stomatolodzy, pacjenci was potrzebują ! Apel Starosty Raciborskiego 2020-03-18, Środa

W wyniku ogłoszonego zagrożenia epidemicznego wielu lekarzy stomatologów zrezygnowało ze świadczenia usług. W związku z powyższym Starosta Raciborski prosi, aby nie ograniczali dostępności świadczonych przez siebie usług stomatologicznych i nie izolowali się od swoich pacjentów, którymi są m.in. mieszkańcy powiatu raciborskiego.