Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Młodzi dziennikarze na tropie polsko-niemieckich relacji 2018-09-19, Środa

Od soboty do wtorku (15-18 września br.) sześcioro młodych „dziennikarzy” z Polski i Niemiec wraz z opiekunami realizowało projekt pn. „Młodzi dziennikarze na tropie wyjątkowych relacji polsko-niemieckich naznaczonych wojnami”.

„Przy książęcym stole” - wernisaż z degustacją potraw na Zamku Piastowskim 2018-09-12, Środa

We wtorkowe popołudnie 11 września 2018 r. w domu książęcym na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbył się wernisaż wystawy pt. „Przy książęcym stole” wraz z degustacją potraw, przyrządzonych na styl średniowieczny.

Projekt "Szkoła młodych przedsiębiorców" 2018-09-10, Poniedziałek

Projekt "Szkoła młodych przedsiębiorców" zostanie realizowany od września do grudnia 2018 roku. Głównym celem będzie nabycie wiedzy i umiejętności korzystania z narzędzi startupowych, pomagających założyć własną, innowacyjną firmę, potrzebnych do tworzenia i weryfikowania pomysłów biznesowych oraz ich wprowadzania na rynek.

Jesienna akcja szczepienia lisów

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 19.09.-28.09.2018 r. na terenie całego województwa śląskiego prowadzona będzie akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

„Przy Książęcym Stole” - wystawa w ramach projektu polsko-czeskiego 2018-09-04, Wtorek

11 września 2018 o godzinie 17:00 na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy prezentującej wspólną historię i kulturę kulinarną z czasów średniowiecza na terenie obecnego Euroregionu Silesia. Wydarzenie połączone będzie z degustacją potraw przyrządzonych według średniowiecznych receptur.

Powiatowa inauguracja roku szkolnego 2018-09-03, Poniedziałek

Po wakacyjnej przerwie, 3 września, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu odbyła się Powiatowa inauguracja roku szkolnego 2018/2019.

„Strefa Rodzica” w raciborskim szpitalu już otwarta 2018-08-31, Piątek

„Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” to ogólnopolski program społeczny prowadzony i w całości finansowany przez firmę Budimex SA.

Podziękowania dla Ewy Konopnickiej na sierpniowej sesji 2018-08-28, Wtorek

odczas wczorajszej sesji Rady Powiatu Raciborskiego starosta Ryszard Winiarski oraz przewodniczący rady Adam Wajda w imieniu własnym i radnych podziękowali Ewie Konopnickiej za wieloletnią pracę na stanowisku dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu.

Ogłoszenie o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej na realizację zadania publicznego pn.: „Wychodzimy z czterech ścian” 2018-08-28, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej – Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Otoczenia SPEKTRUM z Raciborza na wsparcie realizacji zadania publicznego pn. „Wychodzimy z czterech ścian” wraz z wnioskiem o przyznanie dotacji ze środków publicznych.

Raciborski Plastyk na Międzynarodowym Tygodniu Sztuki w Niemczech 2018-08-24, Piątek

Już po raz czwarty powiat raciborski zorganizował dla uczniów Liceum Plastycznego wyjazd na międzynarodowe warsztaty plastyczne, które nie tylko były okazją do wspólnego tworzenia, ale także wspólnej zabawy.