początek strony

Aktualności - Starostwo Powiatowe

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • Następna >
 • Ostatnia »

Remont ulic Łąkowej i Kościuszki dofinansowany 2018-11-16, Piątek

Pierwsze miejsce na liście rankingowej i 3 mln złotych dofinansowania dla powiatu raciborskiego na remont ul. Łąkowej i Kościuszki w Raciborzu.

zobacz więcej

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych 2018-11-16, Piątek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarte konkursy ofert na powierzenie do realizacji zadań publicznych:

zobacz więcej

Konieczność zmiany zezwoleń na zbieranie/przetwarzanie odpadów 2018-11-13, Wtorek

Do 5 września 2019 r. posiadacze zezwoleń na zbieranie/przetwarzanie odpadów są zobowiązani do złożenia wniosku o zmianę posiadanej decyzji.

zobacz więcej

Test syren alarmowych

W dniach 14 – 15 listopada br. (termin zapasowy 16 listopada br.) Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE-SAREX 18/II.

zobacz więcej

Zła jakość powietrza w powiecie raciborskim

W nadchodący weekend (9 - 10 listopada) ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziom pyłu zawieszonego, jakość powietrza na obszarze rybnicko-pszczyńskim (Powiaty: pszczyński, rybnicki, mikołowski, raciborski i wodzisławski) bedzie zła. W kolejnych dniach (11-12 listopada) spodziewany poziom jakości powietrza osiągnie wartość dostateczną.

zobacz więcej

Gdzie szukać pomocy - Informator Powiatu Raciborskiego

Starostwo Powiatowe w Raciborzu wydało aktualny Informator z najważniejszymi informacjami i danymi teleadresowymi do instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych zajmujących się na terenie powiatu raciborskiego działalnością w zakresie ochrony zdrowia, pomocy społecznej, pieczy zastępczej, niepełnosprawności, bezrobocia oraz przemocy w rodzinie.

zobacz więcej

Badanie ankietowe GUS-u 2018-11-07, Środa

W dniach 5-20 listopada 2018 r. na terenie całej Polski zostanie przeprowadzone badanie statystyczne z zakresu rolnictwa.

zobacz więcej

Wizyta wiceministra zdrowia w Raciborzu - służbowo i na poważnie? 2018-11-02, Piątek

Pytanie o charakter wizyty wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego skierował do Ministerstwa Zdrowia starosta raciborski Ryszard Winiarski w związku z wizytą wiceministra i jego wypowiedziami, których udzielił w hotelu Racibor w poniedziałek 29 października br.

zobacz więcej

Zgłoś kandydaturę do XI edycji Nagrody Starosty Raciborskiego "Mieszko AD 2018" 2018-10-31, Środa

Za mami jest już 10 edycji Gali "Mieszko AD ... " podczas których zostali wyróżnieni statuetką Mieszka- księcia raciborskiego ci mieszkańcy powiatu, którzy swoją pracą przyczyniają się do podniesienia poziomu kulturalnego ziemi raciborskiej, działają społecznie oraz promują powiat raciborski w kraju i zagranicą.

zobacz więcej

„Przy książęcym stole”- katalog wystawy na Zamku Piastowskim 2018-10-30, Wtorek

Na Zamku Piastowskim w Raciborzu od lipca br. udostępniona dla zwiedzających jest wystawa stała pt.: „Przy książęcym stole” prezetnująca dziedzictwo kultury kulinarnej na średniowiecznych dworach książąt opawsko-raciborskich.

zobacz więcej

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • Następna >
 • Ostatnia »