Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Powiat raciborski solidaryzuje się z mieszkańcami Gdańska 2019-01-16, Środa

Powiat raciborski solidaryzuje się z mieszkańcami Gdańska, łącząc się w bólu po tragicznej śmierci Prezydenta Pawła Adamowicza i przekazując wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny, przyjaciół, gdańszczanek i gdańszczan.

Przetarg na przebudowę ulic Łąkowej i Kościuszki ogłoszony 2019-01-15, Wtorek

Dziś został ogłoszony przetarg na przebudowę drogi powiatowej - ul. Łąkowej i Tadeusza Kościuszki w Raciborzu

Konsultacje dotyczące nadania statutu SP ZOZ Szpitalowi Rejonowemu im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu 2019-01-15, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza konsultacje społeczne z organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego dotyczącej nadania statutu Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej Szpitalowi Rejonowemu im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu.

Spotkanie starostów partnerskich samorządów 2019-01-14, Poniedziałek

Dziś w siedzibie Starostwa w Kędzierzynie-Koźlu odbyło się pierwsze oficjalne spotkanie starostów partnerskich samorządów: raciborskiego i kędzierzyńsko-kozielskiego.

Konwent powiatów województwa śląskiego w Bestwinie 2019-01-11, Piątek

Pierwszy w tym roku Konwent Powiatów Województwa Śląskiego został zorganizowany 7 stycznia na terenie gminy Bestwina.

Starosta Grzegorz Swoboda powołany w skład Zarządu Związku Subregionu Zachodniego

Powiat raciborski razem ze Związkiem Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku zorganizował w środę 09.01.2018 r. na Zamku Piastowskim w Raciborzu Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Związku.

Piłkarki ręczne UKS Start Pietrowice Wielkie triumfują na zawodach Neujahrs-Cup an der Ruhr 2019 2019-01-08, Wtorek

Drużyna dziewcząt UKS Start Pietrowice Wielkie świetnie reprezentowała Powiat Raciborski na dwóch noworocznych turniejach piłki ręcznej w Niemczech.

25-lecie partnerskiego powiatu Elbe-Elster 2019-01-08, Wtorek

W niedzielę, 6 stycznia w Bad Liebenwerda, w Niemczech, odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji 25-lecia powstania powiatu Elbe-Elster. Na tę okoliczność do niemieckiego samorządu przybyły delegacje ze wszystkich samorządów partnerskich tj. Powiatu Märkischer Kreis, raciborskiego i nakielskiego.

Zła jakość powietrza

Dzisiaj (7 stycznia) ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziom pyłu zawieszonego, jakość powietrza na obszarze powiatu raciborskioego będzie zła.

Powiat uruchomił obligacje dla szpitala 2019-01-04, Piątek

Rok 2018 był rokiem, w którym udało się zrealizować większość z zaplanowanych przez samorząd powiatowy przedsięwzięć i inwestycji. Były one finansowane ze środków własnych powiatu, pozyskanych środków zewnętrznych, tak krajowych jak i europejskich.