Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Grunt to dobry zawód. Uczniowie CKZiU nr 1 praktykują u najlepszych

Prawdziwy fachowiec jest dziś na wagę złota. I właściwie nie ma znaczenia branża, bo do specjalisty, „który się zna”, zawsze ustawiają się kolejki. Rynek gospodarczy zmienił się w stosunku do minionych kilku lat i szkoły kształcące w zawodach cieszą się obecnie coraz większym powodzeniem.

Środki na SOR w Raciborzu przyznane 2019-05-17, Piątek

Szpital Rejonowy w Raciborzu otrzyma prawie 8,5 mln zł dofinansowania z przeznaczeniem na SOR z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Decyzję o dofinansowaniu przekazało Ministerstwo Zdrowia.

Blisko pół miliona złotych na ambulans dla powiatu raciborskiego 2019-05-16, Czwartek

16 maja br. w Ministerstwie Sprawiedliwości w Warszawie podpisana została umowa, na mocy której do powiatu raciborskiego trafi blisko 500 tys. złotych na zakup nowoczesnego ambulansu sanitarnego z wyposażeniem.

StartUpCamp 2019. Młodzież uczyła się przedsiębiorczości w Byczynie 2019-05-14, Wtorek

Ponad 60 uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Raciborski, Miasto Racibórz oraz Gminę Krzyżanowice wzięło udział w StartUp Camp 2019. Obóz przedsiębiorczości zorganizowano od 6 do 8 maja w grodzie w Byczynie (woj. opolskie). Grupę uzupełnili studenci raciborskiej PWSZ.

Ogłoszenie o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej na realizację zadania publicznego pn.: 2. Turniej Przyjaźni „Przaja Handballowi” 2019-05-14, Wtorek

Zarząd Powiatu Raciborskiego informuje o wpłynięciu oferty organizacji pozarządowej UKS Start Pietrowice Wielkie – na realizację zadania publicznego pt. 2.Turniej Przyjaźni „Przaja Handballowi”

Wybór kandydatów na prezesa zarządu PKS sp. z o.o. w Raciborzu 2019-05-14, Wtorek

Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Raciborzu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Raciborzu zaprasza do składania ofert w postępowaniu celem wyboru kandydata na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki.

Jednostka Wojsk Obrony Terytorialnej w Kuźni Raciborskiej 2019-05-14, Wtorek

Formalności związane z przekazaniem budynku byłej Szkoły Podstawowej w Kuźni Raciborskiej jednostce Wojsk Obrony Terytorialnej zmierzają ku końcowi.

Raciborski PKS podsumował ubiegły rok 2019-05-10, Piątek

PKS w Raciborzu podsumował wyniki za rok 2018. Spółka zakończyła działalność ujemnym wynikiem finansowym na poziomie 301 tys. zł. Miało na to wpływ kilka niesprzyjających transportowi czynników.

Komunikat dot. materiału prasowego zawierającego nieprawdziwe informacje 2019-05-10, Piątek

Powiat Raciborski i Powiat Wodzisławski, właściciele PKS w Raciborzu Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oświadczają, że w opublikowanym na portalu naszraciborz.pl w dniu 9 maja 2019 roku artykule pt. „PKS na skraju bankructwa! Były prezes krytycznie o sytuacji w spółce”, który prezentuje jednostronne stanowisko byłego prezesa PKS zawarte zostały informacje nieprawdziwe, dotyczące funkcjonowania PKS w Raciborzu.

Zmiana lokalizacji biura Rzecznika Praw Konsumentów 2019-05-09, Czwartek

Powiatowy Rzecznik Prawa Konsumentów przyjmuje klientów w pokoju nr 104 (I piętro) budynku B Starostwa Powiatowego w Raciborzu przy Placu Stefana Okrzei 4 (budynek czerwony).