Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Zła jakość powiatrza w powiecie raciborskim

W dniu 15 listopada 2019 r. jakość powietrza ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziomu pyłu zawieszonego na obszarze powiatu raciborskiego będzie dostateczna i zła.

Narodowe Święto Niepodległości 2019-11-11, Poniedziałek

Dziś obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

Projekt termomodernizacji "Gastronomika" z pozytywną oceną formalną 2019-11-08, Piątek

Projekt Powiatu Raciborskiego "Poprawa efektywności energetycznej budynku szkoły CKZiU nr 1 w Raciborzu" złożony w kwietniu br. w konkursie w ramach Regionalnego Programu Województwa Śląskiego 2014-2020 otrzymał pozytywną ocenę formalną.

Zła jakość powiatrza w powiecie raciborskim 2019-11-08, Piątek

W dniu 8 listopada 2019 r. jakość powietrza ze względu na przekroczenie dobowych wartości poziomu pyłu zawieszonego na obszarze powiatu raciborskiego będzie dostateczna i zła.

Konsultacje społeczne projektu Programu współpracy Powiatu Raciborskiego z organizacjami pozarządowymi na 2020 rok 2019-11-07, Czwartek

Zarząd Powiatu Raciborskiego przekazuje do konsultacji projekt „Programu współpracy Powiatu Raciborskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2020 rok”.

Posiedzenie powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku 2019-11-05, Wtorek

Dziś w starostwie w Raciborzu odbyło się posiedzenie powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku.

Wyniki konsultacji społecznych projektu uchwały w sprawie wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dróg powiatowych 2019-11-05, Wtorek

Powiat Raciborski ogłasza wyniki przeprowadzonych konsultacji społecznych projektu uchwały Rady Powiatu Raciborskiego w sprawie zmiany uchwały dotyczącej wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dróg powiatowych na terenie powiatu raciborskiego.

Remont Łąkowej i Kościuszki oficjalnie zakończony 2019-10-30, Środa

Dziś symbolicznie oddano do użytku po przebudowie prawie kilometrowy odcinek drogi powiatowej na ul. Łąkowej i Tadeusza Kościuszki w Raciborzu.

Otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego w obszarze nieodpłatnej pomocy prawnej 2019-10-28, Poniedziałek

Zarząd Powiatu Raciborskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie do realizacji zadań publicznych z zakresu administracji rządowej realizowanych przez Powiat Raciborski w obszarze nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej.

Nowoczesne autobusy w powiecie 2019-10-25, Piątek

Dziś odbyła się oficjalna prezentacja nowych autobusów, które powiat zakupił dla raciborskiego PKS-u. To pierwsze 4 z 10 nowoczesnych pojazdów, które będą obsługiwać mieszkańców powiatu. W przekazaniu i jeździe pokazowej uczestniczyli starosta Grzegorz Swoboda, wicestarosta Marek Kurpis, prezes PKS Damian Knura oraz włodarze gmin powiatu raciborskiego. Wartość każdego pojazdu to blisko 950 tys. złotych.