Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim

2015-11-09, Poniedziałek

Zamek Piastowski w Raciborzu już po raz trzeci wpisuje się w ogólnopolski program przedsięwzięć związanych ze Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości. Ta międzynarodowa kampania ma promować świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. To również święto tych, którzy nie boją się ryzyka i przełamują bariery.

- Wydarzenia Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) odbędą się w dniach 16-22 listopada, a w przypadku Zamku Piastowskiego w Raciborzu 16-20 listopada. To międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, w 148 krajach świata, w tym w Polsce. Każdego roku organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki - mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana - Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark. Ogólnopolskim koordynatorem ŚTP w Polsce jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która dąży do stworzenia jak najszerszej koalicji organizacji, instytucji i osób, które zaangażują się w organizację tego przedsięwzięcia i popularyzację idei, jakie mu przyświecają.

Co roku Światowy Tydzień Przedsiębiorczości współtworzą firmy, organizacje pozarządowe, instytucje państwowe, uczelnie wyższe i osoby prywatne, które chcą podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi.

Na Zamku Piastowskim podobnie jak przed rokiem zaplanowaliśmy szereg interesujących szkoleń i spotkań. Szkoły zainteresowane udziałem proszone są o kontakt pod numerem telefonu: 32 414 02 33 lub na adres mailowy: [email protected].