Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Święty Mikołaj zawita na Zamek Piastowski

2015-12-01, Wtorek
 5 grudnia (sobota) o godz. 12.00 zapraszamy na zamkowy dziedziniec dzieci wraz z rodzicami bądź opiekunami. Podobnie jak w ubiegłym roku, także i w tym na Zamek Piastowski w Raciborzu zawita Święty Mikołaj. Sprawdź jakie atrakcje przygotowaliśmy dla naszych milusińskich!

- Zachęcamy dzieci, by przebrały się za elfy lub krasnale i z rodzicami przyszły wspólnie do dawnej piastowskiej siedziby by powitać św. Mikołaja, który przyjedzie na zamek na... No właśnie, na czym? Niech to, do 5 grudnia pozostanie tajemnicą. Dla każdego będą słodycze i drobne upominki. Święty Mikołaj będzie pozował do zdjęć a jednocześnie zachęcał do złożenia życzeń - zachęca Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierana Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim. To nie koniec atrakcji.

- Na zakończenie, planujemy zrobienie wspólnej mikołajkowej fotografii, którą będzie można pobrać bezpośrednio z naszej strony internetowej www.zamekpiastowski.pl lub ze strony https://www.facebook.com/ZamekPiastowskiRaciborz/ - dopowiada dyrektor Grażyna Wójcik.

Tego samego dnia od godz. 10.00 do 12.00 w dawnym domu książęcym  trwać będzie Mikołajkowy Turnieju Gier Planszowych. Do zmagań uczniów klas 4-6 szkół podstawowych zapraszają Zamek Piastowski w Raciborzu i Młodzieżowa Rada Miasta. Podczas turnieju zorganizowane zostaną zawody z poszczególnych gier logicznych. Pod koniec imprezy zaplanowany został przyjazd św. Mikołaja na zamkowy dziedziniec, który będzie rozdawał słodycze i drobne upominki.

Organizatorami turnieju są: Zamek Piastowski  w Raciborzu, Młodzieżowa Rada Miasta oraz Fundacja Proaktywni. Honorowy patronat nad imprezą objęli starosta raciborski – Ryszard Winiarski i prezydent Raciborza – Mirosław Lenk.