Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Akcja zima rozpoczęta!

2023-11-22, Środa
Akcja zima rozpoczęta!
Od 20 listopada prowadzimy 24 godzinowy dyżur w celu szybkiego reagowania na warunki atmosferyczne !

Powiatowy Zarząd Dróg dysponuje 13 jednostkami drogowymi, które są w gotowości.

Kolejność oraz rodzaj działań odbywa się zgodnie z przyjętymi tzw. standardami zimowego utrzymania dróg. W pierwszej kolejności czynności wykonywane są na najważniejszych komunikacyjnie trasach, tj. na głównych drogach prowadzących do naszego powiatu, na których występuje największe natężenie ruchu. Dyżury związane z analizą pogody i dyspozycjami sprzętu na okoliczność warunków zimowych prowadzone są całodobowo.

Zwracamy się z apelem do kierowców o przystosowanie pojazdów do sezonu zimowego oraz  zachowanie bezpieczeństwa m. in. poprzez dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Czynności zarządców związane z utrzymaniem dróg polegają bowiem na łagodzeniu skutków zimowej aury, a nie ich zapobieganiu.

Widzisz odśnieżarkę? Zrób miejsce żeby mogła przejechać.