Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Comenius Regio - spotkanie grup partnerskich w Wrexham

2009-11-10, Wtorek

W dniach 6-8 listopada br. w Wrexham (partner zagraniczny Powiatu Raciborskiego) odbyło się pierwsze spotkanie grup partnerskich, polskiej i walijskiej, w ramach realizacji projektu pn. "Green Light" współfinansowanego ze środków Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji - Narodowej Agencji Programu "Uczenie się przez całe życie" COMENIUS – Partnerskie Projekty Regio. W trakcie wizyty grupa polska zapoznała się z funkcjonowaniem placówki partnerskiej - Victoria Youth Centre, uczestniczyła w pracach w grupach roboczych oraz obejrzała pokaz mody z materiałów z odzysku.

Ponadto w trakcie wizyty m.in.:
- ustalono szczegółowy plan działania oraz współpracy w pierwszym roku trwania projektu;
- opracowano strategie zarządzania: komunikacją i konfliktami;
- omówiono metody monitorowania i ewaluacji działań
- wybrano logo projektu.

W najbliższym czasie, w ramach projektu, odbędą się m.in.:2-dniowe warsztaty fotograficzne dla młodzieży z Gimnazjum nr 3 oraz MDK, powstanie strona projektu na platformie e-twinning oraz rozpoczną się przygotowania do warsztatów plastycznych w obu regionach partnerskich.

Przypomnijmy, celem projektu jest podnoszenie świadomości edukacji środowiskowej wśród młodych ludzi. Projekt będzie skupiał się na wymianie kadry związanej z edukacją szkolną i centrami młodzieżowymi. We wszystkie działania zaangażowane zostaną dzieci i młodzież z placówek uczestniczących w projekcie.

Po stronie polskiej w projekcie uczestniczą: Powiat Raciborski, Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu oraz Gimnazjum nr 3 w Raciborzu, a walijskiej: Wrexham County Borough Council (partner zagraniczny Powiatu), Clywedog School oraz Victoria Youth Centre.

Całkowita wartość projektu to 37 846 Euro. Zaangażowane w projekt osoby będą dzielić się wiedzą fachową, doświadczeniem oraz dobrymi praktykami wypracowanymi w placówkach. Projekt będzie obejmował m.in. wizyty studyjne, warsztaty, stworzenie wspólnej strony internetowej, ekologiczne festiwale, wspólną produkcję magazynu, płyty CD oraz kalendarza. W każdym z regionów partnerskich zostaną utworzone komitety sterujące, w skład których wejdą przedstawiciele władzy samorządowej, szkoły oraz centrum młodzieżowego.