Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Finał konkursu Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego rozstrzygnięty

2009-11-17, Wtorek

W dniu dzisiejszym w Starostwie Powiatowym w Raciborzu odbył się Finał II edycji Powiatowego Konkursu "Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego" dla uczniów gimnazjów z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy w rolnictwie, pod patronatem Starosty Raciborskiego.

Uczniowie rozwiązywali test z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy w rolnictwie, ubezpieczeń społecznych rolników i znajomości zagadnień związanych pożarnictwem i ochroną środowiska. Test składał się z 40 pytań.

Do konkursu przystąpiło 310 uczniów z 13 gimnazjów ze wszystkich gmin powiatu raciborskiego. Na dzisiejszy finał do Raciborza przyjechało 39 uczniów – po trzech najlepszych z każdej szkoły.

Poziom okazał się tak wyrównany, że trzeba było zorganizować odgrywkę - sześciu uczestników uzyskało taką samą ilość punktów. Dogrywka, podczas której najlepsi z najlepszych musieli odpowiedzieć w 10 minut na kolejnych 20 pytań, wyłoniła zwycięzców.

Wyniki indywidualne konkursu "Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego":

1 – Tomasz Fidewicz, Gimnazjum w Krzanowicach
2 – Sylwia Himel, Gimnazjum w Nędzy
3 – Markus Marcinek, Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich
4 - Angelika Nowak, Gimnazjum w Nędzy
5 – Joseph Gonsior, Gimnazjum w Chałupkach

W klasyfikacji szkół gimnazjalnych najlepsze okazały się:
1. Gimnazjum w Nędzy
2. Gimnazjum w Chałupkach
3. Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich

Konkurs "Bezpieczne Rolnictwo Powiatu Raciborskiego" został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Państwową Inspekcję Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach, Oddział Regionalny KRUS w Częstochowie PT w Raciborzu, Śląską Izbę Rolniczą w Katowicach i Państwową Straż Pożarną w Raciborzu.

Nagrody dla zwycięzców ufundowali: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach, Oddział Regionalny KRUS w Częstochowie, Śląska Izba Rolnicza w Katowicach, Bank Spółdzielczy w Raciborzu Ośrodek Szkolenia i Pozyskiwania Środków Unijnych "AGROFUN" w Raciborzu, PPUH "ELIKOR" w Raciborzu, Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe "AGROMAX" w Raciborzu oraz Zrzeszenie Plantatorów Roślin Okopowych.