Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

II edycja Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego

2009-12-28, Poniedziałek
Do 22 stycznia szkoły podstawowe z terenu powiatu raciborskiego mogą zgłaszać uczniów klas szóstych do II edycji Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego pod patronatem Starosty Raciborskiego. Konkurs odbędzie się w Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu 28 stycznia 2010.Początek godz. 09.00.

II edycji Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego
dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych
w powiecie raciborskim
rok szkolny 2009/2010

Konkurs odbywa się pod patronatem Starosty Raciborskiego

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych powiatu raciborskiego.

2. Organizatorem konkursu jest Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu.
W skład Szkolnej Komisji Konkursowej wchodzą nauczyciele języka angielskiego ze szkół z terenu powiatu raciborskiego. Przewodniczącym komisji jest nauczyciel z Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu.

3. Cele konkursu to:
- rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań językiem angielskim,
- podniesienie poziomu umiejętności językowych,
- wyłonienie uczniów uzdolnionych językowo,
- dodatkowe motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego.

4. Konkurs ma formę testu pisemnego badającego znajomość kategorii gramatycznych, zakresów tematycznych, grup leksykalnych i funkcji komunikacyjnych zawartych w programach nauczania języka angielskiego dla szkół podstawowych, dopuszczonych do użytku szkolnego przez MEN.

5. W konkursie może wziąć udział dwóch uczniów z każdej szkoły.

6. Zgłoszenia uczestnictwa w konkursie zainteresowane szkoły przesyłają w nieprzekraczalnym terminie do dnia 22.01.2010 r. na adres e-mail: [email protected] lub faxem na numer 32/415 20 00. W zgłoszeniu prosimy podać nazwę placówki, imię i nazwisko ucznia oraz nauczyciela – opiekuna.

7. Konkurs odbędzie się w Gimnazjum Nr 3 im. Augustyna Weltzla w Raciborzu przy ul. Żorskiej 2, dnia 28.01.2010 r. (czwartek), o godzinie 9:00.

8. Czas trwania konkursu wynosi 50 minut.

9.Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dniu konkursu do godziny 15.00.

10.Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i nagrody.
Wszyscy nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu otrzymają podziękowania od organizatora konkursu.

11.Zapraszamy do udziału w konkursie.