Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

2011-05-02, Poniedziałek
Informujemy, że Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego przystąpił do opracowywania dokumentu pn.: Program ochrony powietrza dla stref gliwicko-mikołowskiej i częstochowsko-lublinieckiej województwa śląskiego, w których stwierdzone zostały ponadnormatywne poziomy substancji w powietrzu. Celem Programu jest doprowadzenie do osiągnięcia unijnych i krajowych standardów jakości powietrza w naszym województwie. Program obejmować będzie:

1. Strefy, w których stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu pyłu zawieszonego PM 10:
a) strefę gliwicko-mikołowską obejmującego powiaty gliwicki i mikołowski;
b) strefę częstochowsko-lubliniecką obejmującego powiaty częstochowski, kłobucki, lubliniecki, myszkowski;

2. Obszar całego województwa - przy sporządzaniu sprawozdania z realizacji przyjętego w 2010 r. Programu ochrony powietrza i określaniu planu działań krótkoterminowych.

Wszelkie informacje na temat Programu można uzyskać u przedstawicieli firmy ATMOTERM S.A. z Opola, która jest wykonawcą przygotowywanego "Programu.."(Aneta Lochno, e-mail: [email protected]) oraz w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego (Barbara Sosnowska, tel. 32/ 78 35 649).