Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

IX Powiatowy Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych

2009-01-14, Środa

Już dziś o godz. 11.00 w Domu Kultury "Strzecha" przy ul. Londzina w Raciborzu rozpocznie się koncert galowy IX Powiatowego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych "Pójdźmy do Betlejem". Podczas gali poznamy laureatów, którzy 5 i 6 stycznia wzięli udział w przesłuchaniach konkursowych. Wstęp wolny.

Celem przeglądu jest m.in.: kultywowanie zwyczajów i obrzędów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, aktywizowanie zespołów do prezentacji piękna i bogactwa kultury materialnej i duchowej swoich miejscowości, kultywowanie gwary śląskiej i elementów wielokulturowości.

Organizatorami IX Powiatowego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych "Pójdźmy do Betlejem" są: Raciborskie Centrum Kultury oraz Starostwo Powiatowe w Raciborzu.