Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

IX edycja Festiwalu Perspektyw

2023-11-14, Wtorek
  Wybór kierunku kształcenia na poziomie ponadpodstawowym, to pierwszy krok w dorosłe życie. Od podjętej na tym etapie decyzji w dużej mierze zależy przyszłość na gruncie zawodowym.
Jak podjąć właściwą decyzję, która zapewni jednocześnie możliwość rozwijania swoich zainteresowań i realną szansę na znalezienie pracy?
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przyszłych uczniów szkół ponadpodstawowych już po raz dziewiąty Powiat Raciborski wraz Wydawnictwem Nowiny zaprosili uczniów klas VIII na „Festiwal Perspektyw” zorganizowanym w tym roku w Powiatowym Centrum Sportu w Raciborzu przy ul. Klasztornej  9.
Podczas imprezy uczniowie mogli w atrakcyjny sposób zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych. Podczas tegorocznej imprezy odbyły się m.in. praktyczne pokazy zawodów, urządzeń, którymi dysponują pracownie szkolne, zastały zaprezentowane nowoczesne technologie. Uczniowie mogli zapoznać się z charakterystyką wybranego kierunku kształcenia oraz „ perspektywami na przyszłość”.