Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Konkurs plastyczny pt.POPRAW KLIMAT SWOJEGO MIASTA

2009-09-03, Czwartek

Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu wraz z Urzędem Miasta Racibórz zaprasza do udziału w KONKURSIE PLASTYCZNYM organizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu oraz Europejskiego Dnia bez Samochodu.

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz placówek wychowania pozaszkolnego. Technika prac dowolna. Hasło przewodnie konkursu: "Popraw klimat swojego miasta". W konkursie mogą brać udział kilkuosobowe grupy. Pojedyncza osoba lub grupa może przedstawić jedną pracę. Dobór materiałów – dowolny – preferowane surowce wtórne. Dla laureatów konkursu organizatorzy przewidują cenne nagrody.

Karty zgłoszeniowe – według podanego wzoru – należy kierować do dnia 17 września 2009 r. na adres: Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu, ul. Stalmacha 12, 47 – 400 Racibórz.

Laureaci konkursu zostaną zaproszeni na ogłoszenie wyników połączone z wręczeniem nagród i dyplomów, które odbędzie się w dniu 22 września 2009 r. na Rynku Miasta Racibórz podczas obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu około godziny 12:00.

Głównymi celami konkursu są: popularyzacja ekologii i jej zagadnień, zainteresowanie młodego człowieka ekologią, ukazanie wrażliwości plastycznej dzieci i młodzieży, przybliżenie i integracja sztuki i ekologii.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu – regulamin oraz karta zgłoszeniowa dostępne na stronach internetowych organizatorów, MDK w Raciborzu – www.mdk-raciborz.pl oraz Urzędu Miasta – www.raciborz.pl.