Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

MDK i ZSO nr 2 w gronie nominatów do nagrody

2009-11-12, Czwartek

10 listopada br. w Senacie RP w Warszawie odbyła się Gala Nominatów XI Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku" pod honorowym patronatem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. W kategorii Promotor Ekologii nominowane zostały aż dwie placówki, których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski – Młodzieżowy Dom Kultury oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Raciborzu. Akty nominacji dla obu placówek odebrała Elżbieta Biskup dyrektor MDK w Raciborzu. W uroczystości uczestniczyli również Poseł na Sejm RP Henryk Siedlaczek oraz Starosta Raciborski Adam Hajduk. Zwycięzców poznamy w lutym 2010r.

Narodowy Konkurs Ekologiczny "Przyjaźni Środowisku" organizowany jest już od dziesięciu lat. Patronat Honorowy objął Prezydent RP Lecha Kaczyński. Organizatorem Konkursu jest Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych - Stowarzyszenie Europa Nasz Dom. Nadrzędna idea Konkursu opiera się na założeniu, że promowanie obywatelskich postaw proekologicznych ma równie fundamentalne znaczenie jak wdrażanie przyjaznych środowisku technologii. W Konkursie oceniane są zarówno innowacyjne projekty dotyczące rozwiązań technicznych i inwestycji w dziedzinie ochrony środowiska, jak i przedsięwzięcia z zakresu edukacji ekologicznej, co z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę samorządów, przedsiębiorstw, placówek edukacyjnych oraz organizacji pozarządowych. Głównym celem Konkursu jest popularyzacja inwestycji i działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Ponadto Konkurs ma za zadanie wyróżniać podmioty zaangażowane w edukację ekologiczną wśród dzieci i młodzieży, społeczności lokalnych, promować nowatorskie rozwiązania mające istotny wpływ na poprawę stanu środowiska naturalnego.