Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Mieszko AD... - zgłaszanie kandydatur do Nagrody Starosty Raciborskiego w dziedzinie kultury do 15 stycznia br.

2009-01-07, Środa

Do 15 stycznia można zgłaszać kandydatury do Nagrody Starosty Raciborskiego w dziedzinie kultury. Nagroda przyznawana jest corocznie wyróżniającym się animatorom kultury, którzy swoimi dokonaniami przyczyniają się do nobilitacji kultury powiatu raciborskiego.

Nagrodę Starosty Raciborskiego otrzymać mogą animatorzy kultury, których działania mają zasięg ponadlokalny. Nagroda przyznawana jest w następujących dziedzinach:
1. literacka,
2. animacja kulturalna,
3. wydarzenie kulturalne,
4. twórczość plastyczna,
5. twórczość estradowa – taniec,
6. twórczość estradowa – muzyka.

Nagroda przyznawana jest na wniosek: instytucji kultury, stowarzyszeń lub związków twórczych i kulturalnych, środowiska twórczego, urzędów gmin powiatu raciborskiego. Starosta może przyznać nagrodę honorową za całokształt dorobku kulturalnego.

Wniosek o przyznanie nagrody powinien zawierać: dane osobowe kandydata, informacje dotyczące całokształtu dotychczasowej działalności lub osiągnięcia oraz jego znaczenie dla kultury powiatu, regionu, kraju. Wnioski rozpatruje Kapituła ds. przyznania Nagrody Starosty Raciborskiego w dziedzinie kultury, powołana przez Starostę.

Wnioski można pobierać w Biurze Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego w Raciborzu przy ul. Klasztornej 6 lub poniżej.
Wnioski powinny być złożone w nieprzekraczalnym terminie do 15 stycznia 2009, w sekretariacie Starostwa Powiatowego w Raciborzu, przy ul. Klasztornej 6 lub przesłane na adres e-mail: [email protected].

Bliższych informacji w powyższej kwestii udziela inspektor w Referacie Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Raciborzu, tel. 415 44 08, wewn. 334.

Regulamin przyznawania Nagrody Starosty Raciborskiego "Mieszko AD..." 43kb

Wniosek o przyznanie Nagrody Starosty Raciborskiego "Mieszko AD..."

54kb