Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Młodzi piłkarze pograją w Rudniku

2009-11-20, Piątek

Sobotnie i niedzielne przedpołudnie na hali sportowej w Rudniku upłynie pod znakiem halowej piłki nożnej chłopców drużyn do lat 11 i do lat 13. Udział w turnieju zapowiedziały również czeskie drużyny Banik Ostrava i SK Kravare.

Klub Piłkarski "Unia" Racibórz po raz trzeci jest organizatorem Międzynarodowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej, który odbędzie się w dniach 21 i 22 listopada w Rudniku k/Raciborza, W sobotę turniej rozegrają trampkarze rocznika 1999 i młodszych, natomiast w niedzielę trampkarze z rocznika 1997 i młodszych. Tradycjnie patronat nad turniejem objął Starosta Raciborski Adam Hajduk.

W sobotę 21 listopada organizatorzy przewidują następujący program turnieju:
08.30 przyjazd ekip i odprawa kierowników drużyn,
08.50 uroczyste otwarcie zawodów,
09.00 rozpoczęcie rozgrywek systemem "każdy z każdym",
12.30 – 13.30 obiad kolejno dla drużyn, które będą miały przerwy w grze,
14.10 zakończenie turnieju i wręczenie nagród.

Każda drużyna, która zagra w turnieju może liczyć maksymalnie 13 zawodników i 2 opiekunów. Gra odbywać się będzie na boisku o wymiarach 40x20 m, bramki 2x5 m. Na boisku występować będzie 5 graczy w polu i bramkarz, zmiany systemem hokejowym.

W niedzielę 22 listopada zagrają drużyny chłopców U-13. Odbędzie się piętnaście 20 minutowych meczów. Pierwszy mecz rozpocznie się o godz. 9.00, wcześniej o 08.30 spodziewany jest przyjazd ekip i odprawa kierowników drużyn, a o 08.50 uroczyste otwarcie zawodów,
09.00 rozpoczęcie rozgrywek systemem "każdy z każdym",
12.30 – 13.30 obiad kolejno dla drużyn, które będą miały przerwy w grze,
15.10 uroczyste zakończenie turnieju i wręczenie nagród.

Każda drużyna może liczyć maksymalnie 13 zawodników i 2 opiekunów, czas gry w poszczególnych meczach 20 min. Gra odbywać się będzie na boisku o wymiarach 40x20 m, bramki 2x5 m. Na boisku występować będzie 5 graczy w polu i bramkarz, zmiany systemem hokejowym.

System punktowania: 3 pkt za wygraną, 1 pkt za remis, 0 pkt w przypadku porażki.

O miejscu w tabeli decyduje kolejno:
- ilość punktów,
- bezpośredni mecz,
- większa ilość strzelonych bramek,
- większa różnica bramek,
- rzuty karne.

Okolicznościowe dyplomy otrzymają wszystkie drużyny natomiast organizator przewidział nagrody, które otrzymają trzy najlepsze drużyny, a także indywidualnie: najlepszy piłkarz, najlepszy bramkarz i król strzelców turnieju w każdej kategorii wiekowej.

W obu turniejach zagra Banik Ostrava, SK Kravare, KP Unia OSiR Racibórz i RKP Rybnik. Ponadto w turnieju młodszych zawodników wystąpi LKS Naprzód Czyżowice, a w turnieju starszych chłopców WAP Odra Wodzisław i OKS Oderka Opole.

Partnerem strategicznym KP Unia OSiR Racibórz jest Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.