Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Na styku kultur – promocja Powiatu na łódzkich targach turystycznych

2011-02-25, Piątek

Już dziś rozpoczynają XVII Międzynarodowe Targi Regiony Turystyczne - Łódź ''NA STYKU KULTUR 2011". To już druga w tym roku impreza wystawiennicza w ramach projektu pt. "Oaza pereł śląskiego gotyku - promocja markowych produktów ziemi raciborskiej na targach turystycznych", podczas której promowane będą największe atrakcje Raciborszczyzny. Prezentuje je Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Targi potrwają do niedzieli.

Podczas targów odwiedzający mogą zapoznać się nie tylko z międzynarodową ofertą turystyczną, licznymi prezentacjami multimedialnymi, folderami promocyjnymi i filmami o tematyce turystycznej, lecz także wziąć udział w wielu seminariach, panelach dyskusyjnych, czy spotkaniach z podróżnikami. Na odwiedzających stoisko Powiatu czekają nowe publikacje o Zamku Piastowskim w Raciborzu i Pocysterskim Zespole Klasztorno-Pałacowym w Rudach, mapy oraz gadżety promocyjne.

Następne targi, podczas których Agencja Promocji "Zamek" będzie informowała o walorach ziemi raciborskiej, odbędą się w dniach 9 - 13 marca 2011 r. w Berlinie.

Projekt pt. "Oaza pereł śląskiego gotyku…" jest realizowany w ramach Działania 3.4 Promocja turystyki Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Jego wartość wynosi 234 696 złotych a przyznane dofinansowanie 199 491,60 zł.