Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Odbiór końcowy robót wykonanych w budynku książęcym

2011-02-25, Piątek

Dziś odbył się odbiór końcowy robót wykonanych w budynku książęcym Zamku Piastowskiego w Raciborzu realizowany w ramach projektu pn. "Utworzenie Centrum Dziedzictwa Kulturowego Bramy Morawskiej na Zamku Piastowskim w Raciborzu". Prace wykonywało, wyłonione w przetargu, Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Technicznych Śląsk Sp. z o.o. z Katowic, a ich wartość wyniosła ok. 13 mln złotych.

Po podsumowaniu wykonanego zakresu inwestycji zarówno przez Adama Hajduka Starostę Raciborskiego, jak i Jarosława Żelazowskiego prezesa Zarządu PBOiUT Śląsk, zaprezentowano film oraz pokaz zdjęć dokumentujących prace remontowe i realizację projektu. Następnie przedstawiciele firm i instytucji zaangażowanych w odbudowę zwiedzili budynek książęcy, w który znajdują się pomieszczenia przeznaczone na lokal gastronomiczny, sale wystawiennicze, konferencyjne oraz pomieszczenia biurowe.

Budynek książęcy:
- powierzchnia zabudowy: 783,38 m2
- powierzchnia użytkowa: 2 199,80 m2
- kubatura budynku: 12 713,30 m3

Przypomnijmy, już jutro w godz. od 10.00 do16.00 zapraszamy chętnych – mieszkańców ziemi raciborskiej i turystów - do zwiedzenia wyremontowanych budynków Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Pierwsze wejście grupy zaplanowano na godz. 10.00, a ostatnie na godz. 15.15.

Harmonogram wejść ustalono na godz.: 10.00, 10.45, 11.30, 12.15, 13.00, 13.45, 14.30 i 15.15. Trasa zwiedzania trwa ok. 45 min. Zbiórka i rozpoczęcie zwiedzania w budynku bramnym.

Po budynkach bramnym i książęcym oprowadzać będą pracownicy Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości oraz tut. Starostwa.

ZAPRASZAMY.

Projekt pn. „Utworzenie Centrum Dziedzictwa Kulturowego Bramy Morawskiej na Zamku Piastowskim w Raciborzu” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013, Priorytetu VI. „ Zrównoważony rozwój miast”,  Działanie 6.1 „Wzmacnianie regionalnych ośrodków wzrostu”.