Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Ostatnie konsultacje z zakresu wypełniania wniosków grantowych Działaj Lokalnie VI

2009-07-24, Piątek

W dniach 4 sierpnia (wtorek) w godzinach od 15.30 do 17.30 i 6 sierpnia (czwartek) w godzinach od 13.30 do 15.30 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Raciborzu (Sala Narad), ul. Klasztorna 6, odbędą się konsultacje dla aktywnych mieszkańców (grupy nieformalne) i organizacji pozarządowych z powiatu raciborskiego. Na konsultacje zapraszamy przede wszystkim uczestników warsztatów z zakresu wypełniania wniosków grantowych Działaj Lokalnie VI, które odbyły się w gminach powiatu raciborskiego w czerwcu br. Porady zostaną również udzielone wszystkim, którzy zdecydują się na złożenie wniosku w ostatniej chwili.

Dla przypomnienia – ostateczny termin składania wniosków upływa 10 sierpnia 2009 r. (poniedziałek) – decyduje data stempla pocztowego. 10 sierpnia wnioski można złożyć w siedzibie CRIS-u do godz.17.00, ul. J.F. Białych, 44-200 Rybnik, II piętro.

Program "Działaj Lokalnie" wspiera projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Jest on prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej oraz mają siedzibę w gminach w następujących powiatach: raciborskim (Racibórz, Rudnik, Kuźnia Raciborska, Kornowac, Krzyżanowice, Krzanowice, Nędza, Pietrowice Wielkie), wodzisławskim (Pszów, Radlin, Rydułtowy, Wodzisław Śląski, Lubomia, Marklowice), rybnickim (Gaszowice, Jejkowice, Świerklany) oraz miastach Rybnik, Jastrzębie Zdrój i Żory

Kwoty grantu: maksymalnie 6 000,00 zł

Pula grantów: 43 000,00

Termin złożenia wniosku: 18 maja do 10 sierpnia 2009 r. (poniedziałek) pocztą, lub w siedzibie CRIS w Rybniku, ul. J.F. Białych 7, 44-200 Rybnik.

Czas realizacji projektów: w okresie od 24 sierpnia 2009 do 19 lutego 2010 r.

Konsultacje udzielane będą w: siedzibie CRIS, tel. 032 739 55 12 oraz podczas szkoleń prowadzonych przez Fundację CRIS. Formularz wniosku można otrzymać w siedzibie CRIS lub dostępny jest na stronie internetowej: www.cris.org. pl/dzialajlokalnie.