Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Ponad 700 uczestników IV Festiwalu Twórczości Artystycznej

2011-04-18, Poniedziałek

17 kwietnia w Centrum Społeczno - Kulturalnym w Pietrowicach Wielkich odbył się Koncert Galowy IV Powiatowego Festiwalu Twórczości Artystycznej - Racibórz, Pietrowice Wielkie 2011.

Trwający w dniach 4-5 oraz 7-8 kwietnia festiwal składał się z czterech konkursów: piosenki, recytatorskiego, tańca oraz przeglądu teatralnego. Dwa pierwsze odbyły się w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu, pozostałe w Centrum Społeczno - Kulturalnym w Pietrowicach Wielkich. W całym festiwalu udział wzięło ponad 700 uczestników z wszystkich typów szkół oraz placówek wychowania pozaszkolnego z terenu całego powiatu raciborskiego.

Organizatorami Festiwalu byli: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu we współpracy z Centrum Społeczno - Kulturalnym w Pietrowicach Wielkich oraz Raciborskim Centrum Kultury.

Podczas Koncertu Galowego zaprezentowali się laureaci wytypowani przez jurorów poszczególnych konkursów. Gościnnie wystąpili: Marcin Mendera - Ziemiński i Jakub Blokesz - jurorzy konkursu piosenki. Zaprezentowały się również pary turniejowe tańca towarzyskiego Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.