Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Powiat raciborski to dobra inwestycja - projekt otrzymał dofinansowanie

2009-12-31, Czwartek

29 grudnia br. Zarząd Województwa Śląskiego podjął o przyjęciu listy rankingowej projektów, w ramach Poddziałania 1.1.2. Promocja inwestycyjna Priorytet I Badania i rozwój technologiczny (B+R), innowacje i przedsiębiorczość Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Na 4 miejscu uplasował się projekt Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu pt. "Powiat raciborski to dobra inwestycja". Projekt jest realizowany w partnerstwie z Miastem Racibórz, Gminą Krzanowice, Gminą Krzyżanowice oraz Gminą Kuźnia Raciborska. Wartość projektu wynosi 270 tys. złotych a przyznane dofinansowanie 229 500.

Projekt polega na promocji terenów inwestycyjnych powiatu raciborskiego poprzez udział w międzynarodowych targach CEPIF oraz organizację kampanii promocyjnej.

Podstawowymi elementami kampanii będą:

- zamieszczenie ogłoszeń o wolnych terenach inwestycyjnych w prasie o zasięgu ogólnopolskim (w tym w prasie branżowej),
- zamieszczenie reklamy na portalach internetowych o zasięgu ogólnopolskim,
- wysyłanie ofert inwestycyjnych wraz z filmami na DVD bezpośrednio do inwestorów potencjalnie zainteresowanych określonym rodzajem nieruchomości,
- reklama w telewizji o zasięgu regionalnym.

W ramach projektu promowanych będzie dziewięć terenów inwestycyjnych gmin powiatu raciborskiego (4 Gminy Racibórz, 2 Gminy Krzyżanowice i po jednym Powiatu Raciborskiego, Gminy Kuźnia Raciborska oraz Gminy Krzanowice).

Realizacja projektu zakończy się w I kwartale 2011 r.