Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2009/2010

2009-08-31, Poniedziałek

Po wakacyjnej przerwie, pierwszego września, tradycyjnie już w wybranej szkole ponadgimnazjalnej, dla której organem prowadzącym jest Powiat Raciborski, odbędzie się Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego. Nowy rok szkolny 2009/2010 zainaugurowany zostanie uroczyście w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Raciborzu, a w uroczystości udział wezmą władze Powiatu.

Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2009/2010 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Raciborzu rozpocznie się o godz. 10.00. Podczas uroczystości dyrektorzy szkół i placówek oświatowych podległych Powiatowi odbiorą powierzenia stanowiska, a nauczyciele mianowani złożą ślubowanie i odbiorą akty mianowania.

W roku szkolnym 2009/2010 w szkołach, dla których Powiat Raciborski jest organem prowadzącym, kształcić się będzie ponad 5922 uczniów, w tym w klasach pierwszych naukę rozpocznie 1.488 uczniów w 51 oddziałach.

Wakacyjna przerwa była także okazją do przeprowadzenia remontów oraz napraw w szkołach i placówkach podległych Powiatowi.

Wybrane inwestycje:

W Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 wykonano nową elewację budynku głównego od strony południowej, wschodniej i zachodniej. W Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu kończą się prace modernizacyjne istniejących pomieszczeń szatni, węzła sanitarnego i pokoju trenera wraz z dostosowaniem do potrzeb wymogów sanitarnych BHP w istniejącym budynku sali gimnastycznej.

W Zespole Szkół Mechanicznych w Raciborzu realizowane jest zadanie pn. "Budowa sali gimnastycznej przy ZSM" w ramach którego powstanie nowy obiekt sportowy o powierzchni użytkowej 416,32 m2. Planowany termin zakończenia zadania to połowa maja 2010r., natomiast koszt nowego obiektu wynosi 1 422 976 zł. Zadanie jest realizowane przy współudziale środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Do końca października realizowane będzie zadanie pn. "Zagospodarowanie terenu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu przy ul. Kasprowicza 11" – I etap, w ramach którego zostanie wykonane m.in. boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej.