Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Projekt pt. "Modernizacja drogi powiatowej nr 3504S" otrzyma 3 milionowe dofinansowanie z budżetu państwa

2009-01-09, Piątek

Zatwierdzona lista wniosków jednostek samorządu terytorialnego, zakwalifikowanych do dofinansowania w 2009 r. w ramach Programu Wieloletniego pn. "Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011" została opublikowana na stronach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Projekt pt. "Modernizacja drogi powiatowej nr 3504S" (droga z Pawłowa do Pietrowic Wielkich) jest realizowany wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu oraz Gminę Pietrowice Wielkie. Szacowana wartość projektu to 6 496 424,03 zł. Wkłada własny partnerów projektu wynosi 3 496 424,03 zł, dofinansowanie z budżetu państwa – 3 mln zł. Projekt zostanie zrealizowany do końca listopada 2009 r.

Projekt polega na przebudowie odcinka drogi powiatowej na długości ponad 3 km. Wzdłuż drogi zostanie wyremontowany chodnik na długości 269,30 mb, oraz pobocze (3 km). Całość oznakowania (znaki ostrzegawcze, nakazu i zakazu) wymienione zostaną na nowe tablice z folii I generacji, a znaki typu A-7 oraz B-20 z folii II generacji. Stosownie do oznakowania pionowego zostanie wykonane oznakowanie poziome cienkowarstwowe, odblaskowe.

Inwestycja obejmuje 2 główne etapy rzeczowej realizacji:

1.Wykonanie pełnej konstrukcji nawierzchni drogowej jak dla kategorii ruchu KR3 po wcześniejszym doprowadzeniu podłoża gruntowego do grupy nośności G1.

2.Wymianę nawierzchni jezdni z mieszanki mineralno – bitumicznej na drugim odcinku drogi powiatowej nr 3504 S – odcinek od skrzyżowania z drogą gminną do mostka betonowego w Pietrowicach.

Planowana do wykonania modernizacja odcinka drogi ma na celu poprawę warunków oraz bezpieczeństwa użytkowania, zwiększenie płynności ruchu, a przez to zmniejszenie uciążliwości dla środowiska. Efektem użytkowym remontu drogi powiatowej nr 3504S jest usprawnienie połączenia komunikacyjnego gmin powiatu raciborskiego z drogą wojewódzką 416, a co za tym idzie z drogą wojewódzką 417 oraz krajową 45.