Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Raciborski Festiwal Ekologiczny - jubileuszowa edycja

2011-04-22, Piątek

Od 26 do 29 maja w Raciborzu odbędzie się X Jubileuszowa edycja Festiwalu Ekologicznego. Z racji "okrągłych urodzin" na uczestników czeka wiele atrakcji - warsztaty z Mirą Stanisławską-Meysztowicz, inicjatorką akcji "Sprzątanie Świata" w Polsce, Gerardem Sawickim – współscenarzystą programu "Domisie", zajęcia z instruktorami z Walii.

Do 9 maja organizatorzy Festiwalu tj.: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Urząd Miasta Racibórz i Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu czekają na zgłoszenia dzieci i młodzieży z całej Polski do udziału w Festiwalu. W ramach Festiwalu odbędą się konkursy: wokalny – na najlepszą interpretację piosenki o treści czy też przesłaniu ekologicznym, poetycki – na najlepsze, napisane przez dzieci i młodzież wiersze o tematyce ekologicznej, a także plastyczny.

Tegoroczne atrakcje.
Warsztaty z Mirą Stanisławską - Meysztowicz Prezes Fundacji NASZA ZIEMIA, inicjatorka akcji "Sprzątanie Świata" w Polsce.
Warsztaty poprowadzą również specjaliści z dziedziny ekologii z Wrexham (Walia) – partnera zagranicznego Powiatu Raciborskiego, którzy przebywać będą w Raciborzu podczas Festiwalu w ramach realizacji projektu "GREEN LIGHT". Projekt jest finansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach Programu "Uczenie się przez całe życie" – Partnerskie Projekty Comenius Regio. Stronę polską w projekcie reprezentują: Powiat Raciborski, Gimnazjum nr 3 oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu.

Podczas Festiwalu prowadzone będą również warsztaty wokalne i literackie m.in. przez Gerarda Sawickiego współautora scenariuszy do telewizyjnego programu "Domisie", autora wielu znakomitych książek dla dzieci i młodzieży a także Prezesa Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Będzie on również Przewodniczącym Jury Konkursu poetyckiego.

Przewodniczącym Jury Konkursu wokalnego będzie Edward Spyrka – znakomity dziennikarz muzyczny Radia Opole, a także dyrygent, autor muzyki i wielokrotny kierownik muzyczny i juror Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Podczas trwania Festiwalu będą miały miejsce również warsztaty plastyczne dla młodzieży z całego powiatu raciborskiego, podczas których, z gałęzi i patyków, utworzone zostaną elementy scenografii Koncertu Laureatów Festiwalu. Warsztaty te poprowadzi Edward Rudyk, który zajmuje się rysunkiem, malarstwem, obiektami, instalacjami i działaniami w przestrzeniach publicznych. Będzie on również Przewodniczącym Jury Konkursu Plastycznego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Festiwalu!

Informacje o Festiwalu i karty zgłoszeń na https://www.powiatraciborski.pl/starostwo/strona187.html