Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - XVII Finał w Raciborzu

2009-01-05, Poniedziałek

11 stycznia br. odbędzie się XVII Finał WOŚP. Tym razem Orkiestra zbiera pieniądze na wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci. WOŚP chce też zachęcić Polaków do wyjścia z domu i propagować hasło: W zdrowym ciele zdrowy duch!

Wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci to temat Finału 2009. Głównym celem jest doprowadzenie do sytuacji, w której diagnostyka onkologiczna będzie powszechna, dostępna dla każdej rodziny - bez względu na miejsce zamieszkania.

W tym roku WOŚP będzie miała 1500 sztabów w Polsce i na całym świecie. Czerwone serduszka pojawią się także w Raciborzu.

Wolontariusze zbierać będą pieniądze do zielonych puszek. W zamian będą wręczać czerwone serduszka, które od zawsze są symbolem WOŚP. W tym roku ogółem przygotowano 12 milionów takich naklejek.

W Raciborzu 17. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpocznie się 11 stycznia o godzinie 14.30 na Rynku występami zespołów artystycznych Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło", Raciborskiego Centrum Kultury oraz Orkiestry Dętej Rafako. O godzinie 18.00 rozpocznie się licytacja. O godzinie 19.00 wystąpi Małgorzata Ostrowska z zespołem. Na 20.15 zaplanowano tradycyjne "Światełko do nieba" czyli pokaz sztucznych ogni.

WOŚP w Raciborzu poprowadzi Piotr Plewa, aktor z Krakowa występujący w kabaretach "Bez Nas", " Grupa Rafała Kmity".

Organizatorzy programu artystycznego Państwowa Straż Pożarna, Raciborskie Centrum Kultury.