Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Współpraca z hrabstwem Wrexham

2009-05-04, Poniedziałek

W dniach 22-27 kwietnia br. dziecięca grupa koła tańca towarzyskiego z Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu wraz z opiekunami i dyrektorem placówki brała udział w warsztatach tańca towarzyskiego i nowoczesnego w Walii w Wrexham - partner zagraniczny Powiatu Raciborskiego. Warsztaty zorganizowała St. Mary’s Catholic Primary School.

Celem wizyty była wymiana umiejętności i doświadczeń tanecznych zarówno pomiędzy uczniami, jak i nauczycielami. Warsztaty tańca nowoczesnego prowadzili nauczyciele z St. Mary’s Catholic Primary School in Wrexham: Rachel Worsnip i Iain Jones, warsztaty tańca towarzyskiego prowadziła Regina Bernat z MDK w Raciborzu podczas festiwalu tańca dla dzieci z sześciu szkół podstawowych w Wrexham. Efektem warsztatów był pokazał finałowy, który odbył się w niedzielę 26 kwietnia br. w St. Joseph’s High School w Wrexham.

Pobyt obfitował w wiele atrakcji np.: zwiedzanie muzeum techniki Ironbridge, wizyta w Sobotniej Szkole Polskiej oraz wycieczka po Walii Północnej z pobytem na plaży oraz zwiedzaniem zamku Caernarfon.

Kwietniowy wyjazd był rewizytą - walijska grupa dziecięca gościła w październiku 2008r. w Młodzieżowym Domu Kultury.

Planowana jest dalsza współpraca również w innych dziedzinach artystycznych tj.: malarstwo, teatr pantomimy i inne.