Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

XIX Festiwal Pieśni Chóralnej do słów Josepha von Eichendorffa

2009-11-20, Piątek

22. listopada (niedziela) o godz. 16.00 w sali koncertowej Domu Kultury "Strzecha" przy ul. Londzina 38 odbędzie się XIX Festiwal Pieśni Chóralnej do słów Josepha von Eichendorffa. Gościem Festiwalu będzie Chór Mieszany przy Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Chuchelnej.

W konkursie XVII Festiwalu Pieśni Chóralnej do słów Josepha von Eichendorffa wystąpią m.in.:
- Chór Mieszany "Krappitzer Chor", DFK Krapkowice, dyr. Ilona Gruchot;
- Młodzieżowy Chór "Bel Canto" w Raciborzu, dyr. Marceli Reszka;
- Chór Mieszany "Małgorzata", Lyski, dyr. Zygfryd Kupczyk;
- Chór "Cecylia" przy DK i DFK w Krzanowicach, dyr. Kornelia Pawliczek-Błońska;
- Chór Mieszany "Cantate" przy DFK Pawłów, dyr. Gabriela Grytner;
- Chór Mieszany "BROSCI CHORUS" przy DFK Brożec, dyr. Ewa Magosz.

Połączone chóry Festiwalu, Orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Raciborzu (przygotowanie – Katarzyna Nawrat), Chór Mieszany "STRZECHA" (przygotowanie Piotr Libera) zaprezentują:
- melodię ludową "Wesoły Wędrownik",
- "Przez pola i dąbrowy"
- finał IX Symfonii Ludwiga van Beethovena (Hymn Zjednoczonej Europy)

Koncert poprowadzą:
Agnieszka Błońska oraz Krzysztof Świżewski.

Organizatorami XIX Festiwalu Pieśni Chóralnej do słów Josepha von Eichendorffa są: Zarząd Okręgu Raciborskiego ŚZCHiO, Zarząd DFK Województwa Śląskiego z siedzibą w Raciborzu, Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Urząd Miasta Racibórz oraz Raciborskie Centrum Kultury.

Festiwal współfinansuje Konsulat  Republiki Federalnej Niemiec w Opolu oraz Fundacja "Stronk-Ratibor-Stiftung".

Wstęp wolny.