Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Z ekologią za pan brat

2011-04-15, Piątek

Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Raciborzu serdecznie zapraszają do udziału w Konkursie Ekologicznym Powiatu Raciborskiego "Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT".

Główne cele konkursu to m.in. uwrażliwienie młodego człowieka na piękno ojczystej przyrody, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych młodzieży szkolnej, kształtowanie postaw i nawyków proekologicznych wśród młodych ludzi.

Konkurs odbędzie się 17 maja br. o godzinie 10:00 w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.

Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży szkół podstawowych klas IV – VI. Każda placówka oświatowa lub kulturalna może wysłać zgłoszenie trzech kandydatów. Forma konkursu – test. Zakres treści – wiadomości objęte programem nauczania w podręcznikach dopuszczonych przez MEN dotyczące: ekosystemu lasu, zależności pomiędzy populacjami, rośliny i zwierzęta ekosystemu leśnego, wpływ człowieka na środowiska przyrodnicze, zasady ekorozwoju, życie zgodne z naturą, parki narodowe Polski, ciekawostki przyrodnicze Raciborza, polityka środowiskowa Gminy Racibórz.
Dla laureatów konkursu organizatorzy przewidują cenne nagrody, a dla wszystkich opiekunów będą przygotowane podziękowania.

Karty zgłoszeniowe dostępne na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu – www.mdk-raciborz.pl należy kierować do dnia 10 maja 2011 r. na adres: Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Stalmacha 12, 47 - 400 Racibórz, faksem pod numer 32 415 23 28 lub e – mailem: [email protected]