Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

Zaproszenie na darmowe badania nerek w Wodzisławiu Śląskim

2011-05-10, Wtorek

Mieszkańcy Wodzisławia i okolicznych powiatów mogą za darmo i bez skierowania wziąć udział w badaniach przesiewowych nerek. Na badania krwi wykrywające problemy nefrologiczne zaprasza stacja dializ mieszcząca się w wodzisławskim szpitalu. Akcja trwać będzie w sobotę, 14 maja, od 09.00 do 16.00. Badania są częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej "Nefrotest", której organizatorem jest Nefron, Sekcja Nefrologiczna Izby Gospodarczej Medycyna Polska. Akcję wspiera Anna Komorowska, Małżonka Prezydenta RP. W regionie "Nefrotest" honorowym patronatem objął Starosta Powiatu Wodzisławskiego.

W sobotę, 14 maja, wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie zbadać krew pod kątem chorób nerek. W godzinach 09.00-16.00 pielęgniarki będą przyjmować pacjentów na stacji dializ, na terenie Szpitala w Wodzisławiu Śląskim, przy ulicy 26 Marca 51. "Prosimy o wcześniejszą rejestrację by uniknąć kolejek. Zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 18 lat, niezależnie od miejsca zamieszkania. Badań nie trzeba wykonywać na czczo" – informuje Lucyna Szymon, pielęgniarka oddziałowa stacji. Rejestrować można się od 11 do 13 maja, w godz. 9.00-16.00 pod nr tel. 515 656 848 i 515 656 858. Wyniki analiz pacjenci będą mogli odebrać w poniedziałek, 16 maja, on-line po zalogowaniu się na stronę internetową firmy ALAB lub w szpitalnym laboratorium.

Nerki nie bolą – boli niewiedza