Strona główna / Starostwo Powiatowe / Aktualności - Starostwo Powiatowe

IV Powiatowy Festiwal Twórczości Artystycznej- Racibórz, Pietrowice Wielkie 2011

2011-03-02, Środa
W imieniu Młodzieżowego Domu Kultury, jak również organizatora głównego – Starostwa Powiatowego w Raciborzu oraz współorganizatora: Centrum Społeczno – Kulturalnego w Pietrowicach Wielkich serdecznie zapraszamy zainteresowane dzieci i młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, specjalnych oraz wychowanków placówek wychowania pozaszkolnego do udziału w IV Powiatowym Festiwalu Twórczości Artystycznej – Racibórz, Pietrowice Wielkie 2011.
Festiwal składa się z czterech konkursów – piosenki, tańca, recytatorskiego
oraz przeglądu teatralnego.
Konkurs recytatorski odbywać się będzie w Młodzieżowym Domu Kultury
w Raciborzu w dniu 07 kwietnia 2011 r. Jego główny cel to rozwijanie wrażliwości poetyckiej wśród dzieci i młodzieży.
Głównym celem konkursu piosenki jest popularyzowanie najbardziej wartościowych treści muzycznych i literackich piosenek oraz promowanie dziecięcej twórczości artystycznej. Konkurs odbywać się będzie w dniach 04 kwietnia (dla szkół podstawowych)
oraz 05 kwietnia (dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) 2011 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu.
Konkurs tańca – jego cele nadrzędne, to popularyzacja tańca jako formy aktywnego wypoczynku, integracja środowiska tanecznego, wymiana doświadczeń i konfrontowanie dorobku artystycznego tancerzy. Termin konkursu – 11 kwietnia 2011 r. Miejsce: Centrum Społeczno – Kulturalne w Pietrowicach Wielkich.
Przegląd teatralny odbędzie się w dniu 08 kwietnia 2011 r. w Centrum Społeczno – Kulturalnym w Pietrowicach Wielkich. Celami nadrzędnymi konkursu są wymiana doświadczeń formy pracy w zespołach teatralnych wszystkich typów oraz rozwijanie wszechstronnych poszukiwań estetycznych poprzez prezentację różnorodnych form teatralnych.
Karty zgłoszeniowe należy przesłać w terminie do 23 marca b.r. na adres Młodzieżowego Domu Kultury, ulica Stalmacha 12, 47 – 400 Racibórz.
Początek konkursów: piosenki i tańca zaplanowano na godzinę 09:00, natomiast konkursów: recytatorskiego i teatralnego na godzinę 10:00. Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych konkursów - regulaminy oraz karty zgłoszeniowe – dostępne
na stronach internetowych: Starostwa Powiatowego w Raciborzu – www.powiatraciborski.pl, Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu – www.mdk-raciborz.pl oraz pod numerem telefonu MDK w Raciborzu 32 415 23 28 – od poniedziałku do piątku w godzinach 07:30 - 18:00.
Koncert Galowy Festiwalu odbędzie się w dniu 17 kwietnia 2011 r. w Centrum Społeczno – Kulturalnym w Pietrowicach Wielkich. Początek godzina 16:00.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału konkursach.