Aktualności PCZK

Prognoza złej jakości powietrza

Dziś w powiecie raciborskim zanotowano przekroczenie wartości progowej 200 µg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

Ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

ziś 15 lutego br. wystąpiło przekroczenie wartości progowej 200 µg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu, występuje ryzyko przekroczenia poziomu alarmowego 300 µg/m3.

Bardzo zła jakość powietrza w najbliższych dniach

Dziś 14 lutego br. w powiecie raciborskim występuje ryzyko przekroczenia poziomu alarmowego 300 µg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

Prognozowana jakość powietrza na najbliższy weekend

Prognozowana jakość powietrza (w oparciu o indeks jakości powietrza) przygotowana przez Zakład Modelowania Zanieczyszczeń Powietrza IMGW-PIB z siedzibą w Katowicach w oparciu o prognozę pogody Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB oraz po dokonaniu analizy dostępnych informacji meteorologicznych.

W związku z warunkami meteorologicznymi prognozuje się przekroczenie wartości progowej 200 µg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu oraz występuje ryzyko przekroczenia poziomu alarmowego 300 µg/m3.

Prognozowana jakość powietrza na najbliższe dni

W dniu 30 stycznia 2017 r. (poniedziałek) w Bielsku-Białej, Częstochowie, aglomeracji górnośląskiej, rybnicko-jastrzębskiej i środkowej części województwa jakość powietrza będzie zła

Zła jakość powietrza prognozowana na weekend

Dziś, jutro i pojutrze prognozowana jakość powietrza w powiecie raciborskim będzie zła.

Dziś 26 stycznia br. w powiecie raciborskim występuje ryzyko przekroczenia poziomu alarmowego 300 µg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Zarówno dziś jak i jutro prognozowana jakość powietrza będzie zła.

Prognoza jakości powietrza

Prognozowana jakość powietrza w powiecie na dziś i jutro.

Dziś (23.01.2017 r.) w Kotlinie Żywieckiej oraz w środkowej części województwa śląskiego ze względu na poziom pyłu zawieszonego, jakość powietrza będzie bardzo zła.

Godziny urzędowania

Starostwo Powiatowe w Raciborzu urzęduje:

• w poniedziałki, środy i czwartki od 7:30 do 15:30
  • we wtorki w godzinanch od 7:30 do 17:00