Strona główna / Starostwo Powiatowe / Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego / Aktualności Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE

2010-08-31, Wtorek
OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE
Zagrożenie: przekroczenie stanu alarmowego
Stopień zagrożenia: 3 (w skali 3-stopniowej)
Ważność: od godz. 08:00 dnia 31.08.2010 do godz. 08:00 dnia 01.09.2010
Obszar: Rejon hydrologiczny III
Przebieg: W wyniku występujących opadów deszczu w zlewni górnej i środkowej
Odry w ciągu najbliższych 2 dni prognozowane są wzrosty stanów wody w górnych odcinkach dopływów Odry oraz na górnej Odrze. Od godzin przedpołudniowych w dniu dzisiejszym mogą zostać przekroczone stany ostrzegawcze a w godzinach popołudniowych alarmowe. Największe wzrosty stanów wody prognozowane są w zlewniach Olzy, Białej Głuchołaskiej i na górnej Odrze. W ciągu bieżącej doby stany wody mogą przekroczyć stan alarmowy od 10 do 80 cm. W zlewni Kwisy i górnej Nysy Łużyckiej mogą zostać przekroczone stany alarmowe o 30 do 80 cm.
W pozostałych zlewniach górnej i środkowej Odry stany alarmowe mogą zostać
przekroczone o 10 do 50 cm.
Skutki: zagrożenie dla obszarów zalewowych, możliwość wystąpienia wody
zwłaszcza z małych koryt rzecznych i zalania przybrzeżnych terenów, lokalne
podtopienia, uniemożliwienie prowadzenia prac hydrotechnicznych w korytach
rzek, niebezpieczeństwo dla przebywających nad brzegami rzek (turystów,
wędkarzy). Zalecana duża ostrożność, konieczność śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji meteorologicznej i hydrologicznej.
Uwagi: Brak