Kalendarium wydarzeń

WIECZÓR POLSKI

17:00

,,Błogosławiony ks. EMIL SZRAMEK. Pierwszy błogosławiony z ziemi raciborskiej’’

Wieczory Polskie w DK STRZECHA są pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz. Pomysłodawca i organizator: Zbigniew Ciszek.

W programie

- wykład prof. dr hab. Franciszka  Marka

- prezentacja muzyczna twórców polskich  w wykonaniu uczniów  PSM I st. im. S. Moniuszki w Raciborzu

- prezentacja pieśni polskich w wykonaniu chóru mieszanego  BRZEZIE  z parafii św. Mateusza i Macieja  pod  dyr. Aleksandry  Gamrot

Wstęp wolny.

GWIAZDKA SERC - „800-lecie! Co o tym wiecie?"

18:00

Raciborska Izba Gospodarcza ma zaszczyt po raz XVII zaprosić na koncert charytatywny GWIAZDKA SERC!
Temat tegorocznej Gwiazdki "800 lecie! co o tym wiecie?" jest ściśle związany z rokiem jubileuszu Praw Miejskich Raciborza.
Na scenie zobaczycie wiele znanych twarzy ze świata biznesu, kultury i nie tylko!
Niech Raciborskie Centrum Kultury wypełni się po brzegi wspaniałą publicznością!

Bilety-cegiełki do nabycia:

Raciborska Izba Gospodarcza, ul. Batorego 7 (I piętro)
Cech Rzemiosł Różnych, Kilińskiego 2
Piwiarnia Racibórz, Wojska Polskiego 9 h,
Raciborskie Centrum Kultury (kasa), Chopina 21,

ceny wejściówek: 20 ,-  30,- 40,-  50,-  60,-

Środki ze sprzedaży biletów - cegiełek zostaną przekazane potrzebującym z terenu Raciborszczyzny.

2016-02-09Pieśń lodu i ognia George'a R. R. Martina - Konkurs wiedzy

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu serdecznie zaprasza do udział‚u w konkursie wiedzy o serii powieś›ci fantasy Pieśń  lodu i ognia autorstwa amerykańskiego pisarza George'a R. R. Martina. Pytania konkursowe pochodzić‡ bę™dą… z dwóch pierwszych części serii: "€žGra o tron" i  žStarcie królów. Zgł‚oszenia do Konkursu przyjmujemy do 7 czerwca 2016 r. w oddział‚ach i filiach MiPBP oraz w bibliotekach gminnych. Konkurs odbę™dzie się™ 10 czerwca 2016 r. (piątek) o godz. 16.00 w EURECE -€“ Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Raciborzu przy ul. Kasprowicza 12.

2016-04-01Od Przedszkola do Książkowego Mola III edycja

2016-04-01„Pieśń lodu i ognia” George’a R. R. Martina - konkurs wiedzy

Pytania konkursowe pochodzić będą z dwóch pierwszych części serii „Pieśń lodu i ognia” George’a R. R. Martina: Gra o tron i Starcie królów. Konkurs odbędzie się 10 czerwca 2016 r. (piątek) o godz. 16.00 w EURECE przy ul. Kasprowicza 12. Szczegółowy regulamin dostępny na www.biblrac.pl.

2016-04-01Fun pakiet multimedialnych kursów online

Bezpłatne kursy online wspomagające naukę języków obcych lub zdobywanie umiejętności specjalistycznych. Składają się z zaawansowanych multimediów - gier, fotolekcji, filmów, dialogów i interaktywnych ćwiczeń, które przyspieszają proces nauczania, czynią go trwalszym i bardziej atrakcyjnym. W ofercie: kurs języka angielskiego dla dzieci FunEnglish, kursy językowe: angielski, niemiecki, hiszpański, francuski , włoski, BusinessEnglish123 oraz kursy specjalistyczne: Czytaj, Pisz, Pamiętaj, Fotografia o Photoshop. Zapisy prowadzone są w Bibliotece przy ul. Kasprowicza oraz we wszystkich filiach i oddziałach.

2016-05-02„Racibórz prozą zaczarowany” Kryminał z Raciborzem w tle - konkurs literacki

2016-05-20Powiatowy Konkurs Plastyczny 1050 LAT CHRZTU POLSKI

Termin składania prac konkursowych upływa z dniem 13 czerwca 2016 r.

2016-05-30Cała Polska Czyta Dzieciom

szczegóły: http://www.biblrac.pl/pl/site/kalendarz.html

2016-06-01„Biblioteczna strefa gier”

2016-06-06Cała Polska czyta Dzieciom w GBP w Nędzy

10:30

W poniedziałek 06.06.2016 r. o godz. 10.30  w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nędzy "Co wolno, a czego nie? Czyli bycie grzecznym nie jest łatwe" - głośne czytanie bajki w wykonaniu Jaonny Ratuszniak - kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Nędzy.

Spotkanie w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom.

2016-06-06Sesja Rady Gminy Nędza

15:30

Nędza, dnia   31 maja 2016 roku

ZAWIADOMIENIE

Działając zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tj. Dz. U. z 2016r. poz. 446) oraz § 26 pkt 7 Statutu Gminy Nędza podaje się do publicznej wiadomości zawiadomienie o zwołaniu sesji Rady Gminy Nędza

TERMIN :  06 czerwca 2016 roku   (PONIEDZIAŁEK)  GODZ.   15.30
MIEJSCE POSIEDZENIA : Urząd Gminy w Nędzy ul. Jana III Sobieskiego 5  SALA NARAD Nr 14    I   PIĘTRO

PRZEDMIOT OBRAD:
PODEJMOWANIE UCHWAŁ W SPRAWIE:
1)    udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Nędza za 2015 rok
2)    przystąpienia do sporządzenia opracowania i wdrażania Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Nędza na lata 2016-2024
3)    uchylająca Uchwałę Nr XIX-120-2015 Rady Gminy Nędza z dnia 26 listopada 2015r. w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy partnerskiej w celu realizacji projektu „DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI”
4)    zmiany Uchwały Budżetowej na rok 2016 Gminy Nędza
5)    zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Nędza
6)    udzielenia pomocy finansowej dla Województwa Śląskiego
7)    przyjęcia zadania z zakresu właściwości Województwa Śląskiego
8)    inkasa opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

PRZEWODNICZĄCY RADY GMINY GERARD PRZYBYŁA

2016-06-06Dzień Matki w ZSP w Zawadzie Ks.

16:00

6 czerwca o godz. 16:00 odbędzie się uroczystość z okazji Dnia Matki w ZSP w Zawadzie Ks.