Kalendarium wydarzeń

WIECZÓR POLSKI

17:00

,,Błogosławiony ks. EMIL SZRAMEK. Pierwszy błogosławiony z ziemi raciborskiej’’

Wieczory Polskie w DK STRZECHA są pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz. Pomysłodawca i organizator: Zbigniew Ciszek.

W programie

- wykład prof. dr hab. Franciszka  Marka

- prezentacja muzyczna twórców polskich  w wykonaniu uczniów  PSM I st. im. S. Moniuszki w Raciborzu

- prezentacja pieśni polskich w wykonaniu chóru mieszanego  BRZEZIE  z parafii św. Mateusza i Macieja  pod  dyr. Aleksandry  Gamrot

Wstęp wolny.

GWIAZDKA SERC - „800-lecie! Co o tym wiecie?"

18:00

Raciborska Izba Gospodarcza ma zaszczyt po raz XVII zaprosić na koncert charytatywny GWIAZDKA SERC!
Temat tegorocznej Gwiazdki "800 lecie! co o tym wiecie?" jest ściśle związany z rokiem jubileuszu Praw Miejskich Raciborza.
Na scenie zobaczycie wiele znanych twarzy ze świata biznesu, kultury i nie tylko!
Niech Raciborskie Centrum Kultury wypełni się po brzegi wspaniałą publicznością!

Bilety-cegiełki do nabycia:

Raciborska Izba Gospodarcza, ul. Batorego 7 (I piętro)
Cech Rzemiosł Różnych, Kilińskiego 2
Piwiarnia Racibórz, Wojska Polskiego 9 h,
Raciborskie Centrum Kultury (kasa), Chopina 21,

ceny wejściówek: 20 ,-  30,- 40,-  50,-  60,-

Środki ze sprzedaży biletów - cegiełek zostaną przekazane potrzebującym z terenu Raciborszczyzny.

2016-04-01Fun pakiet multimedialnych kursów online

Bezpłatne kursy online wspomagające naukę języków obcych lub zdobywanie umiejętności specjalistycznych. Składają się z zaawansowanych multimediów - gier, fotolekcji, filmów, dialogów i interaktywnych ćwiczeń, które przyspieszają proces nauczania, czynią go trwalszym i bardziej atrakcyjnym. W ofercie: kurs języka angielskiego dla dzieci FunEnglish, kursy językowe: angielski, niemiecki, hiszpański, francuski , włoski, BusinessEnglish123 oraz kursy specjalistyczne: Czytaj, Pisz, Pamiętaj, Fotografia o Photoshop. Zapisy prowadzone są w Bibliotece przy ul. Kasprowicza oraz we wszystkich filiach i oddziałach.

2016-10-20"Olimpijscy Herosi” - konkurs wiedzy

Konkurs wiedzy z dwóch pierwszych tomów cyklu „Olimpijscy Herosi” Ricka Riordana:

• „Zagubiony Heros”
  • „Syn Neptuna”

Zgłoszenia przyjmowane są do 9 grudnia w oddziałach i filiach biblioteki.

Konkurs odbędzie się 13 grudnia o godz. 16.00 w EURECE przy ul. Kasprowicza 12.

2016-11-01XV Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd „Wszyscy Pana witajcie i pięknie Mu zaśpiewajcie”

2016-11-02„Olimpijscy Herosi” - konkurs wiedzy

• „Zagubiony Heros”
  • „Syn Neptuna”

Zgłoszenia przyjmowane są do 9 grudnia w oddziałach i filiach biblioteki. Regulamin konkursu dostępny na stronie www.biblrac.pl. Konkurs odbędzie się 13 grudnia o godz. 16.00 w EURECE przy ul. Kasprowicza 12.

2016-11-09XV Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd „Wszyscy Pana witajcie i pięknie Mu zaśpiewajcie”

Przegląd ma celu promowanie i pielęgnowanie tradycji śpiewania polskich kolęd przez dzieci. W przeglądzie mogą wziąć udział max. 3-osobowe reprezentacje z raciborskich przedszkoli. Zgłoszenie zawierające: imię i nazwisko dziecka, nr przedszkola, tytuł kolędy oraz podkład muzyczny można składać osobiście lub e-mailowo: [email protected] w terminie do 9 grudnia. Przegląd odbędzie się 15 grudnia o godz. 9.00 w EURECE.

Zgłoszenia do 9 grudnia

2016-11-23Dyskusyjny Klub Książki

16:30

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na listopadowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, w którym omawiany będzie kryminał Petera May’a „Wyspa powrotów”.

2016-11-23Dyskusyjny Klub Książki "Wyspa powrotów" Peter May

2016-11-23Szkolenie dotyczące zakładania i rozwijania firmy

17:00

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Partnerstwo dla Rozwoju" zaprasza wszystkich zainteresowanych podjęciem i rozwijaniem działalności gospodarczej do wzięcia udziału w szkoleniu, które odbędzie się 23 listopada o godz. 17.00 w budynku Centrum Społeczno-Kulturalne w Pietrowicach Wielkich przy ul. 1 Maja 8 B.

Szkolenie będzie dotyczyło podjęcia i rozwijania działalności gospodarczej. W szkoleniu udział będą mogły wziąć wyłącznie osoby wcześniej zgłoszone.

Zgłoszenia przyjmowane telefonicznie pod nr tel. 32 419 80 75 wew. 139 do dnia 21 listopada. Ilość miejsc ograniczona. Szkolenie jest bezpłatne.

2016-11-23POLSKO-NIEMIECKI KONCERT ROCKOWY

18:00

Koncert z okazji 25-lecia Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce, a także jubileuszu 25-lecia podpisania polsko-niemieckiego „Traktatu o dobrym sąsiedztwie”

Związek Mniejszości Niemieckich w Polsce zaprasza na Polsko-Niemiecki koncert rockowy. Wystąpią dwie grupy rockowe z Opolszczyzny, znana już od lat z wspanialej muzyki formacja rockowo-blusowa Rooster, która mówi o sobie: " najjaśniejszym drogowskazem na naszej drodze jest muzyka lat 60-tych, a może należałoby powiedzieć – rewolucja muzyczna lat 60-tych – niczym nieskrępowana twórczość, bogactwo form, a jednocześnie szczerość i prostota przekazu „ubranego” w naturalne, gitarowe brzmienia oraz nowa, bardzo dobrze zapowiadająca się młoda formacja Schlesien Gebiet, grająca ambitną muzykę niemieckojęzyczną głównie pod kątem młodej generacji, starając się dotrzeć do trochę innego gustu ludzi, proponując im inny repertuar z większa dawką rock and rolla. Korzystają przy tym  jeszcze z obcych kawałków takich grup jak Nenna czy Rosenstolz ale niebawe zaprezentowane zostaną ich własne dzieła.

2016-11-23Klub Malucha: Język angielski z HeleMele

9:00

Spotkanie dla dzieci w wieku 1,5-3 lat. Nauka angielskiego poprzez zabawę. Zajęcia prowadzi nauczyciel z Centrum Edukacyjnego HeleMele.