Kalendarium wydarzeń

WIECZÓR POLSKI

17:00

,,Błogosławiony ks. EMIL SZRAMEK. Pierwszy błogosławiony z ziemi raciborskiej’’

Wieczory Polskie w DK STRZECHA są pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz. Pomysłodawca i organizator: Zbigniew Ciszek.

W programie

- wykład prof. dr hab. Franciszka  Marka

- prezentacja muzyczna twórców polskich  w wykonaniu uczniów  PSM I st. im. S. Moniuszki w Raciborzu

- prezentacja pieśni polskich w wykonaniu chóru mieszanego  BRZEZIE  z parafii św. Mateusza i Macieja  pod  dyr. Aleksandry  Gamrot

Wstęp wolny.

GWIAZDKA SERC - „800-lecie! Co o tym wiecie?"

18:00

Raciborska Izba Gospodarcza ma zaszczyt po raz XVII zaprosić na koncert charytatywny GWIAZDKA SERC!
Temat tegorocznej Gwiazdki "800 lecie! co o tym wiecie?" jest ściśle związany z rokiem jubileuszu Praw Miejskich Raciborza.
Na scenie zobaczycie wiele znanych twarzy ze świata biznesu, kultury i nie tylko!
Niech Raciborskie Centrum Kultury wypełni się po brzegi wspaniałą publicznością!

Bilety-cegiełki do nabycia:

Raciborska Izba Gospodarcza, ul. Batorego 7 (I piętro)
Cech Rzemiosł Różnych, Kilińskiego 2
Piwiarnia Racibórz, Wojska Polskiego 9 h,
Raciborskie Centrum Kultury (kasa), Chopina 21,

ceny wejściówek: 20 ,-  30,- 40,-  50,-  60,-

Środki ze sprzedaży biletów - cegiełek zostaną przekazane potrzebującym z terenu Raciborszczyzny.

2016-04-01Fun pakiet multimedialnych kursów online

Bezpłatne kursy online wspomagające naukę języków obcych lub zdobywanie umiejętności specjalistycznych. Składają się z zaawansowanych multimediów - gier, fotolekcji, filmów, dialogów i interaktywnych ćwiczeń, które przyspieszają proces nauczania, czynią go trwalszym i bardziej atrakcyjnym. W ofercie: kurs języka angielskiego dla dzieci FunEnglish, kursy językowe: angielski, niemiecki, hiszpański, francuski , włoski, BusinessEnglish123 oraz kursy specjalistyczne: Czytaj, Pisz, Pamiętaj, Fotografia o Photoshop. Zapisy prowadzone są w Bibliotece przy ul. Kasprowicza oraz we wszystkich filiach i oddziałach.

2016-10-20"Olimpijscy Herosi” - konkurs wiedzy

Konkurs wiedzy z dwóch pierwszych tomów cyklu „Olimpijscy Herosi” Ricka Riordana:

• „Zagubiony Heros”
  • „Syn Neptuna”

Zgłoszenia przyjmowane są do 9 grudnia w oddziałach i filiach biblioteki.

Konkurs odbędzie się 13 grudnia o godz. 16.00 w EURECE przy ul. Kasprowicza 12.

2016-11-01XV Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd „Wszyscy Pana witajcie i pięknie Mu zaśpiewajcie”

2016-11-02„Olimpijscy Herosi” - konkurs wiedzy

• „Zagubiony Heros”
  • „Syn Neptuna”

Zgłoszenia przyjmowane są do 9 grudnia w oddziałach i filiach biblioteki. Regulamin konkursu dostępny na stronie www.biblrac.pl. Konkurs odbędzie się 13 grudnia o godz. 16.00 w EURECE przy ul. Kasprowicza 12.

2016-11-09XV Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd „Wszyscy Pana witajcie i pięknie Mu zaśpiewajcie”

Przegląd ma celu promowanie i pielęgnowanie tradycji śpiewania polskich kolęd przez dzieci. W przeglądzie mogą wziąć udział max. 3-osobowe reprezentacje z raciborskich przedszkoli. Zgłoszenie zawierające: imię i nazwisko dziecka, nr przedszkola, tytuł kolędy oraz podkład muzyczny można składać osobiście lub e-mailowo: [email protected] w terminie do 9 grudnia. Przegląd odbędzie się 15 grudnia o godz. 9.00 w EURECE.

Zgłoszenia do 9 grudnia

2016-11-29VIII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Wiedzy o Anglii

10.00

2016-11-29MARCIN WYROSTEK– PoliHarmonic (koncert premierowy)

19.00

Marcin Wyrostek SOLO w premierowym projekcie PoliHarmonic – to spektakl ukazujący pełen wachlarz możliwości akordeonu. Instrument w rękach Marcina Wyrostka wybrzmiewa niczym organy Jana Sebastiana Bacha, orkiestra smyczkowa Antonio Vivaldiego, ludyczna kapela czy zespół rock’owy. W swej muzycznej podróży słuchacze przenoszą się w najróżniejsze miejsca świata doświadczając kultury różnych krajów, a to wszystko w premierowych interpretacjach zwycięzcy drugiej edycji Mam Talent, wykładowcy Akademii Muzycznej w Katowicach i Członka AmerykańMarcin Wyrostek - akordeonista (ur. 16.09.1981 r.) - zwycięzca polskiej, drugiej edycji programu Mam Talent. Wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów. Pierwszym akordeonistą w rodzinie jak i nauczycielem Marcina był jego Ojciec. Akordeon trafił do jego domu, gdy dziadek zamienił jedną ze swoich krów na instrument. Od tego czasu brzmienie akordeonu zawsze towarzyszyło rodzinnym spotkaniom. Edukację muzyczną kontynuaował w PSM I i II st. w Jeleniej Górze. Spędzał całe noce w garażu ćwicząc na akordeonie. Swoją pasję rozwijał pod kierunkiem prof. Joachima Pichury na Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie obecnie jest wykładowcą. Jest laureatem ponad 30 konkursów akordeonowych (w kraju i za granicą), w tym Detroit (USA) 2005; Esztergom (Węgry) 2003, Dunajska Streda (Słowacja) 2003, Reinach (Szwajcaria) 2003. Był także stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku akademickim 2004/2005. Jest założycielem projektów: TANGO CORAZON oraz COLORIAGE. Nagrał trzy autorskie płyty, za które otrzymał m.in potrójną platynę oraz nominację do nagrody Fryderyki 2010 za płytę "Magia del Tango" oraz podwójną platynową płytę za najnowszy krążek "Coloriage" - 2012. Kocertował na największych, polskich scenach muzycznych m.in. na 50-leciu festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Festiwalach: Sopot TOPtrendy, Transatlantyk, Warszawa Singera. Miał okazję koncertować z gwiazdami polskiej sceny muzycznej - Kayah, Maryla Rodowicz, Ryszard Rynkowski, Adam Sztaba, Orkiestra AUKSO. Jednym z najbardziej ekscytujących wyzwań muzycznych był wspólny występ z Bobbym McFerrinem w 2010 roku. Wykonuje muzykę klasyczną, jazzową i ethno-folk. Kluczowym elementem jego tożsamości muzycznej jest improwizacja. skiego Stowarzyszenia Akordeonistów.