Kalendarium wydarzeń

WIECZÓR POLSKI

17:00

,,Błogosławiony ks. EMIL SZRAMEK. Pierwszy błogosławiony z ziemi raciborskiej’’

Wieczory Polskie w DK STRZECHA są pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz. Pomysłodawca i organizator: Zbigniew Ciszek.

W programie

- wykład prof. dr hab. Franciszka  Marka

- prezentacja muzyczna twórców polskich  w wykonaniu uczniów  PSM I st. im. S. Moniuszki w Raciborzu

- prezentacja pieśni polskich w wykonaniu chóru mieszanego  BRZEZIE  z parafii św. Mateusza i Macieja  pod  dyr. Aleksandry  Gamrot

Wstęp wolny.

GWIAZDKA SERC - „800-lecie! Co o tym wiecie?"

18:00

Raciborska Izba Gospodarcza ma zaszczyt po raz XVII zaprosić na koncert charytatywny GWIAZDKA SERC!
Temat tegorocznej Gwiazdki "800 lecie! co o tym wiecie?" jest ściśle związany z rokiem jubileuszu Praw Miejskich Raciborza.
Na scenie zobaczycie wiele znanych twarzy ze świata biznesu, kultury i nie tylko!
Niech Raciborskie Centrum Kultury wypełni się po brzegi wspaniałą publicznością!

Bilety-cegiełki do nabycia:

Raciborska Izba Gospodarcza, ul. Batorego 7 (I piętro)
Cech Rzemiosł Różnych, Kilińskiego 2
Piwiarnia Racibórz, Wojska Polskiego 9 h,
Raciborskie Centrum Kultury (kasa), Chopina 21,

ceny wejściówek: 20 ,-  30,- 40,-  50,-  60,-

Środki ze sprzedaży biletów - cegiełek zostaną przekazane potrzebującym z terenu Raciborszczyzny.

2017-01-09Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ach, ta Astrid Lindgren!”

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny, którego przedmiotem jest wykonanie ilustracji, pracy komputerowej, kukiełki lub pacynki tematycznie związanej z wybranym bohaterem powieści Astrid Lindgren. Uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenie nagród nastąpi 24 marca o godz. 16.00 w Bibliotece przy ul. Jana Kasprowicza 12. Regulamin oraz formularze zgłoszenia dostępne na www.biblrac.pl.

2017-01-09Rodzinny konkurs wiedzy „Czytał dziadek, czytał tata, czytasz ty?” „Muminki” Tove Jansson

Pytania konkursowe pochodzić będą z książek Tove Jansson:

- „W dolinie Muminków”

- „Lato Muminków”.

Uczestnikiem konkursu może być drużyna rodzinna dwu lub trzyosobowa, w której skład wchodzi co najmniej jedno dziecko w wieku do 16 lat. Zgłoszenia przyjmowane do 15 marca. Konkurs odbędzie się 18 marca o godz. 10.00 w EURECE. Szczegółowy regulamin dostępny na www.biblrac.pl.

2017-01-09Konkurs wiedzy „Dzieci z Bullerbyn”

Konkurs wiedzy z książki „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 marca w oddziałach i filiach biblioteki. Regulamin konkursu dostępny na stronie www.biblrac.pl. Konkurs odbędzie się 15 marca o godz. 16.00 w EURECE.

2017-02-01Noc z Andersenem „Zwariowany świat Pippi”

2017-02-01„Życiowe decyzje – życiowe wybory”

2017-02-01„Racibórz-historia(nie)codzienna” - konkurs fotograficzny

2017-02-01Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ach, ta Astrid Lindgren!”

2017-03-01Międzynarodowy Tydzień E-książki

Z okazji Międzynarodowego Tygodnia E-książki, w okresie 1-14 marca poszerzamy zestaw tytułów na platformie IBUK Libra o ok. 2700 publikacji w kategorii: literatura faktu i literatura piękna. Nie korzystasz jeszcze z IBUK Libra? Zapisz się już dziś w dowolnym oddziale lub filii biblioteki!

2017-03-09Bezpłatne konsultacje z mediatorem

Godzina:

Bezpłatne konsultacje z mediatorem Agnieszką Wojtas-Beleć.

2017-03-09Bezpłatne konsultacje z mediatorem

2017-03-09Evžen Boček - spotkanie autorskie

18:00

Evžen Boček - czeski pisarz, kasztelan na zamku w Miloticach (Morawy Południowe). Debiutował w 1999 roku pod pseudonimem Jan Bittner powieścią "Dziennik kasztelana". W 2012 roku ukazała się w Czechach "Ostatnia arystokratka", która zdobyła duże uznanie wśród czytelników. Dotychczas sprzedano ponad 70 tys. egz. powieści. W 2013 roku książka zdobyła nagrodę Miloslava Švandrlíka przyznawaną najzabawniejszej książce roku. Również w 2013 roku ukazała się jej kontynuacja – "Arystokratka w ukropie".

2017-03-09Życie na kredycie - seans w DKF PULS

18:00

24-letnia przedszkolanka, po godzinach – prostytutka, niedźwiedziowaty poeta z nieodłączną butelką whisky pod pachą oraz młody bankowiec z wielkimi ambicjami spotykają się na życiowym rondzie. Zrobią razem kilka kółek, w poszukiwaniu najlepszego zjazdu.

2017-03-09Evžen Boček - spotkanie autorskie

2017-03-09Posiedzenie Rady Gminy Nędza

8:00

Nędza, dnia  03 marca 2017 roku

ZAWIADOMIENIE

Działając zgodnie z art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tj. Dz. U. z 2016r. poz. 446) oraz § 26 pkt 7 Statutu Gminy Nędza podaje się do publicznej wiadomości zawiadomienie o zwołaniu sesji Rady Gminy Nędza

TERMIN:  9 marca 2017 roku (czwartek) GODZ. 8:00
MIEJSCE POSIEDZENIA: Urząd Gminy w Nędzy ul. Jana III Sobieskiego nr 5  SALA NARAD nr 13  I PIĘTRO
PRZEDMIOT OBRAD:
PODEJMOWANIE UCHWAŁ W SPRAWIE:

1)    miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Nędza dla obszaru sołectwa Zawada Książęca ;
2)    miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Nędza dla obszaru sołectwa Nędza;
3)    określenia kryteriów i przyznania każdemu kryterium liczby punktów oraz określenia dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów, na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do publicznych przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Gmina Nędza;
4)    określenia kryteriów naboru do klas pierwszych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Nędza do postępowania rekrutacyjnego dla kandydatów zamieszkałych poza obwodami tych szkół, oraz określenia dokumentów do potwierdzenia tych kryteriów.

PRZEWODNICZĄCY RADY GMINY
GERARD PRZYBYŁA

2017-03-09IX Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych powiatu raciborskiego "English For You"

9:00