Kalendarium wydarzeń

WIECZÓR POLSKI

17:00

,,Błogosławiony ks. EMIL SZRAMEK. Pierwszy błogosławiony z ziemi raciborskiej’’

Wieczory Polskie w DK STRZECHA są pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz. Pomysłodawca i organizator: Zbigniew Ciszek.

W programie

- wykład prof. dr hab. Franciszka  Marka

- prezentacja muzyczna twórców polskich  w wykonaniu uczniów  PSM I st. im. S. Moniuszki w Raciborzu

- prezentacja pieśni polskich w wykonaniu chóru mieszanego  BRZEZIE  z parafii św. Mateusza i Macieja  pod  dyr. Aleksandry  Gamrot

Wstęp wolny.

GWIAZDKA SERC - „800-lecie! Co o tym wiecie?"

18:00

Raciborska Izba Gospodarcza ma zaszczyt po raz XVII zaprosić na koncert charytatywny GWIAZDKA SERC!
Temat tegorocznej Gwiazdki "800 lecie! co o tym wiecie?" jest ściśle związany z rokiem jubileuszu Praw Miejskich Raciborza.
Na scenie zobaczycie wiele znanych twarzy ze świata biznesu, kultury i nie tylko!
Niech Raciborskie Centrum Kultury wypełni się po brzegi wspaniałą publicznością!

Bilety-cegiełki do nabycia:

Raciborska Izba Gospodarcza, ul. Batorego 7 (I piętro)
Cech Rzemiosł Różnych, Kilińskiego 2
Piwiarnia Racibórz, Wojska Polskiego 9 h,
Raciborskie Centrum Kultury (kasa), Chopina 21,

ceny wejściówek: 20 ,-  30,- 40,-  50,-  60,-

Środki ze sprzedaży biletów - cegiełek zostaną przekazane potrzebującym z terenu Raciborszczyzny.

2017-06-21Piknik sąsiedzki

11:00-13:00 oraz 16:00 - 20:00

Podczas pikniku zostanie stworzony i zasiany ogródek, w którym okoliczni mieszkańcy oraz osoby zainteresowane będą mogły uprawiać zioła, warzywa i rośliny ozdobne, a następnie zbierać plony. Grupa sąsiedzka wystartowała w konkursie „Ogród do zjedzenia”, ogłoszonym przez Green Cross Poland, czyli polski oddział Międzynarodowego Zielonego Krzyża (pozarządowej organizacji ekologicznej non-profit) typując Ogród Jordanowski do założenia w nim ogródka społecznego. Projekt został laureatem konkursu.

Podczas pikniku przewidziane są liczne atrakcje dla mieszkańców Raciborza, a w szczególności sąsiadów z okolicznych kamienic. Pierwszy dzień lata będziemy świętować przy dźwiękach muzyki, występach artystycznych, a także ciekawych warsztatach artystycznych dla najmłodszych i tych trochę starszych. Kolejną atrakcją będzie zwiedzanie wozu strażackiego. Ponadto ogłaszamy konkurs na najlepszy wypiek - szczegóły www.rck.com.pl  Wieczorem można się będzie integrować przy ognisku.

Zapraszamy! Przyjdź i zobacz! Organizacyjnie i rzeczowo wpiera nas wiele instytucji i przedsiębiorców, a także prywatnych osób: Młodzieżowy Dom Kultury, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niesłyszących i Słabosłyszących, Raciborskie Centrum Kultury, Akademia Seniora "As", Przystanek Kulturalny "Koniec Świata", II Liceum Ogólnokształcące, Gminne Centrum Kultury w Nędzy, Powiatowa Straż Pożarna, Powiatowa Komenda Policji, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Shangri-la Studio Jogi.

2017-06-21Klub Malucha

9:00

2017-06-21Klub Malucha na Ostrogu

9.00
Wesołe wierszyki, zajęcia plastyczne, zabawy ruchowe, ale przede wszystkim kreatywny rozwój dziecka, miło spędzony czas z książką i pierwszy kontakt z biblioteką… to wszystko w Klubie Malucha na Ostrogu. Zapraszamy wszystkich rodziców, opiekunów, babcie i dziadków wraz ze swoimi pociechami w wieku od 1,5 do 3 lat na bezpłatne zajęcia animacyjne przygotowane przez bibliotekę. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy! Temat spotkania w czerwcu: Bajkowy dzień dziecka z Mądrą myszą i uroczyste podsumowanie kolejnego roku działalności Klubu.