Kalendarium wydarzeń

WIECZÓR POLSKI

17:00

,,Błogosławiony ks. EMIL SZRAMEK. Pierwszy błogosławiony z ziemi raciborskiej’’

Wieczory Polskie w DK STRZECHA są pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz. Pomysłodawca i organizator: Zbigniew Ciszek.

W programie

- wykład prof. dr hab. Franciszka  Marka

- prezentacja muzyczna twórców polskich  w wykonaniu uczniów  PSM I st. im. S. Moniuszki w Raciborzu

- prezentacja pieśni polskich w wykonaniu chóru mieszanego  BRZEZIE  z parafii św. Mateusza i Macieja  pod  dyr. Aleksandry  Gamrot

Wstęp wolny.

GWIAZDKA SERC - „800-lecie! Co o tym wiecie?"

18:00

Raciborska Izba Gospodarcza ma zaszczyt po raz XVII zaprosić na koncert charytatywny GWIAZDKA SERC!
Temat tegorocznej Gwiazdki "800 lecie! co o tym wiecie?" jest ściśle związany z rokiem jubileuszu Praw Miejskich Raciborza.
Na scenie zobaczycie wiele znanych twarzy ze świata biznesu, kultury i nie tylko!
Niech Raciborskie Centrum Kultury wypełni się po brzegi wspaniałą publicznością!

Bilety-cegiełki do nabycia:

Raciborska Izba Gospodarcza, ul. Batorego 7 (I piętro)
Cech Rzemiosł Różnych, Kilińskiego 2
Piwiarnia Racibórz, Wojska Polskiego 9 h,
Raciborskie Centrum Kultury (kasa), Chopina 21,

ceny wejściówek: 20 ,-  30,- 40,-  50,-  60,-

Środki ze sprzedaży biletów - cegiełek zostaną przekazane potrzebującym z terenu Raciborszczyzny.

2017-06-08Ach, ten Emil!

10:00

Głośne czytanie w przedszkolu przez zaproszonych gości z raciborskiego oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

2017-06-08Czerwcowy Turniej Przedszkolaków

10:00

Głównym założeniem Turnieju jest rozwijanie znajomości literatury dziecięcej wśród przedszkolaków, uczenie zasad zdrowej rywalizacji oraz popularyzacja biblioteki jako miejsca przyjaznego dzieciom. Tegoroczny turniej będzie związany z książkami Astrid Lindgren. W trakcie turnieju odbędzie się integracyjne czytanie przedszkolaków i uczniów ZSS.

W turnieju wezmą udział 5-osobowe drużyny z raciborskich przedszkoli. Szczegóły w bibliotece na Ostrogu.

2017-06-08Zanieczyszczenie powietrza największym wyzwaniem ochrony środowiska - warsztaty

10:00, 11:30

Warsztaty przeprowadzi Jarosław Kasprzyk – prelegent ze Stowarzyszenia Ekologiczno-Kulturalnego Klub Gaja w Wilkowicach.

2017-06-08Warsztaty na „5” „Minecraftowe obrazki”

13:00

Warsztaty dla dzieci od lat 7 do 12 lat rozwijające umiejętności manualne i plastyczne oraz wyobraźnię.

W czerwcu uczestnicy podzielą się doświadczeniami związanymi z Minecraftem a następnie wykonają obrazki inspirowane grą.

2017-06-08Finał konkursu fotograficznego „Racibórz-historia (nie)codzienna”

16:00

Finał konkursu fotograficznego pod patronatem Prezydenta Miasta, organizowanego w ramach obchodów 800-lecia nadania praw miejskich. Ideą naszego konkursu jest wyłonienie najciekawszych prac fotograficznych, ukazujących bogactwo historyczne Raciborza, ze szczególnym uwzględnieniem zabytków i ważnych miejsc w przestrzeni miasta. W trakcie spotkania wręczone zostaną nagrody dla zwycięzców i nastąpi otwarcie wystawy w Galerii Gawra.

2017-06-08Finał konkursu fotograficznego „Racibórz-historia (nie)codzienna”

16.00

2017-06-08„Po tamtej stronie chmur” - seans w DKF PULS

18:00

„Po tamtej stronie chmur” – film składający się z czterech nowel:

"Kronika nieustającej miłości", "Dziewczyna i zbrodnia”,  "Nie szukaj mnie" oraz "Upadłe ciało" już niebawem -  8 czerwca o godz. 18.00 w Kinie PRZEMKO przy ul. Londzina 38.

W centrum każdej noweli znajduje się kobieta…W "Kronice nieustającej miłości" młody chłopak jest tak rozkochany w dziewczynie, że nie poświęci miłości dla chwilowej przyjemności. W drugiej noweli "Dziewczyna i zbrodnia" reżyser ulega fascynacji młodą kobietą, która wyznaje, że zabiła ojca. Trzecia opowieść, "Nie szukaj mnie", rozgrywa się w Paryżu. Stolica Francji to miasto, gdzie rozpada się wiele związków, tym razem jednak zerwanie zbliża do siebie dwoje ludzi. Tematem ostatniej historii, "Upadłe ciało", jest sublimacja miłości. Bohaterowie zadają sobie pytanie, czy to samo serce może kochać jednocześnie Boga i człowieka.

Cena biletu 5 zł.

Zapraszamy!

2017-06-08Cała Polska czyta dzieciom

8:45

Głośne czytanie przez zaproszonych gości z raciborskiego oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.