Kalendarium wydarzeń

Godzina:
17:00

,,Błogosławiony ks. EMIL SZRAMEK. Pierwszy błogosławiony z ziemi raciborskiej’’

Wieczory Polskie w DK STRZECHA są pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz. Pomysłodawca i organizator: Zbigniew Ciszek.

W programie

- wykład prof. dr hab. Franciszka  Marka

- prezentacja muzyczna twórców polskich  w wykonaniu uczniów  PSM I st. im. S. Moniuszki w Raciborzu

- prezentacja pieśni polskich w wykonaniu chóru mieszanego  BRZEZIE  z parafii św. Mateusza i Macieja  pod  dyr. Aleksandry  Gamrot

Wstęp wolny.

2017-09-26Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Racibórz w legendach i tajemnicach”

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny organizowany w ramach obchodów 800-lecia nadania praw miejskich., którego przedmiotem jest wykonanie ilustracji, pracy komputerowej, kukiełki lub pracy przestrzennej tematycznie związaną z historią Raciborza. Uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenie nagród nastąpi  7 grudnia 2017 r. o godz. 16.00 w Bibliotece przy ul. Jana Kasprowicza 12.

Regulamin oraz formularze zgłoszenia dostępne na www.biblrac.pl.

2017-10-18Dni Filmu Niemieckiego

2017-10-18Koncert "POST SCRIPTUM, CZYLI MIŁOŚĆ PO..." połączony z promocją książki Agaty Szmigrodzkiej "TAŃCERKA"

Godzina:
18:00

Na koncert składają się cytaty poetyckich fragmentów książki „Tańcerka” Agaty Szmigrodzkiej, choreografie flamenco, wyjątkowe fotografie kwiatowe jeleniogórskiego artysty fotografika Zygmunta Strzeleckiego, oraz przepiękne piosenki śpiewane przez Wojtka Michalskiego i Zbyszka Stefańskiego. Czyta i tańczy autorka książki.

Zadanie realizowane w ramach projektu „Łączy nas książka” dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.