Kalendarium wydarzeń

WIECZÓR POLSKI

17:00

,,Błogosławiony ks. EMIL SZRAMEK. Pierwszy błogosławiony z ziemi raciborskiej’’

Wieczory Polskie w DK STRZECHA są pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz. Pomysłodawca i organizator: Zbigniew Ciszek.

W programie

- wykład prof. dr hab. Franciszka  Marka

- prezentacja muzyczna twórców polskich  w wykonaniu uczniów  PSM I st. im. S. Moniuszki w Raciborzu

- prezentacja pieśni polskich w wykonaniu chóru mieszanego  BRZEZIE  z parafii św. Mateusza i Macieja  pod  dyr. Aleksandry  Gamrot

Wstęp wolny.

2017-09-26Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Racibórz w legendach i tajemnicach”

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny organizowany w ramach obchodów 800-lecia nadania praw miejskich., którego przedmiotem jest wykonanie ilustracji, pracy komputerowej, kukiełki lub pracy przestrzennej tematycznie związaną z historią Raciborza. Uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenie nagród nastąpi  7 grudnia 2017 r. o godz. 16.00 w Bibliotece przy ul. Jana Kasprowicza 12.

Regulamin oraz formularze zgłoszenia dostępne na www.biblrac.pl.

2017-10-22 „Pani Krokodyl znajduje dom” - TEATR MIDRASZOWY w ramach projektu "Raciborskie Dzielnice Kultury"

16:00

Pani Krokodylowa wyrusza w świat, aby znaleźć dla siebie nowy dom. Podczas podróży przeziębiła się. Napotyka różne zwierzęta z wioski do której podąża, gdyż słyszała o niej, że jest przyjemnym miejscem.

Jednak wszystkie zwierzęta zamieszkujące ją, już po pierwszym spotkaniu unikają Pani Krokodyl, gdyż boją się jej wielkich zębów. Myślą też, że krokodyl to złe zwierzątko, jednak po bliższym zapoznaniu się z Panią Krokodylową uświadamiają sobie, że były w błędzie. Zwierzęta bardzo się cieszą, że zechciała z nimi zamieszkać, szczególnie z Żabką, z którą, jak się okazało, ma wiele wspólnego. Bajka niesie ze sobą przesłanie i naukę o tolerancji i przyjaźni.

2017-10-22Koncert w ramach XXII edycji Festiwalu MUZYKA W STARYM OPACTWIE

17.00

Ostatni koncert w ramach XXII edycji Festiwalu MUZYKA W STARYM OPACTWIE. Wystąpią: Klaudia Romek - spran, Ludmiła Staroń - sopran, Chór Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej II St. Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach oraz Chór i Kwartet Smyczkowy Parafii św. Anny w Babicach.