Kalendarium wydarzeń

Strona główna / Starostwo Powiatowe / Kalendarium wydarzeń

Terminarz z dnia 2024-04-22

2024-04-22II Powiatowy Festiwal Taneczny "Tańczące Przedszkolaki"

Godzina:
10.00

Misją Festiwalu jest wzbudzenie w każdym uczestniku poczucia szczęścia, wyróżnienia i docenienia, a przede wszystkim rozbudzenia chęci i miłości do tańca. Szeroki wachlarz zalet płynących z tańca wpisał się już na stałe w funkcjonowanie naszej placówki. Natomiast duży sukces I Powiatowego Festiwalu Tańca „Tańczące przedszkolaki” spowodował chęci do zorganizowania go po raz drugi z jeszcze większym zaangażowaniem. Nasze przedsięwzięcie ma na celu rozwijanie twórczej ekspresji dzieci, wspieranie ich rozwoju, promowanie talentów. Daje również szansę na pokazywanie kreatywności artystycznej nauczycieli. Każdy zespół zaprezentuje swe umiejętności taneczne przed szerszą publicznością w dowolnej choreografii. Przewidzianych jest 14 zespołów tanecznych. Jury oceniać będzie nie tylko sam układ choreograficzny, ale również dobór rekwizytów, strojów oraz ogólny wyraz artystyczny. Przewidziane są 3 wyróżnienia oraz nagrody i dyplomy dla wszystkich uczestników. Jednym z nadrzędnych celów organizacji festiwalu jest nie tylko dobra zabawa, ale promocja zarówno powiatu raciborskiego, gminy Krzyżanowice jak i samej placówki organizującej to przedsięwzięcie. Organizacja I Powiatowego Festiwalu Tańca „Tańczące Przedszkolaki” okazała się dowodem na to iż ta promocja się udała.